Jste zde

WLAN v pásmu 5 GHz nabudí nový stupeň Microchipu

Set-top boxy, směrovače, přístupové body či jiná Wi-Fi zařízení, pracující dle IEEE 802.11ac a s požadavkem na vysoké přenosové rychlosti, dostávají nového spojence – 5 GHz výkonový zesilovač s 16 vývody.
Microchip koncem září rozšířil svou nabídku vysokofrekvenčních (RF) integrovaných produktů o nový výkonový stupeň (PA), pracující v pásmu 5 GHz s označením SST11CP16. Struktura podporuje nový standard Wi-Fi IEEE 802.11ac s vysokou prostupností dat 351 Mbps při EVM na úrovni 1,8 % (Error Vector Magnitude) a výstupním výkonu 19 dBm.
 
Zároveň se může pochlubit nízkou vlastní spotřebou o velikosti 360 mA při 22 dBm, umožňující provozovat v rámci daného komunikačního systému větší počet kanálů s vyššími rychlostmi. Zkrátka ale nepřijde ani zastavěná plocha – pouzdro typu QFN s 16 vývody totiž zabere jen 3 mm x 3 mm x 0,45 mm.
 
 
Obvod SST11CP16 spolu se svou technologií InGaP/GaAs HBT tak naleznou uplatnění v nejrůznějších set-top boxech, směrovačích, přístupových bodech či jiných Wi-Fi zařízeních, vyžadující přenosové rychlosti až 3 Gbps – např. pro bezdrátové streamování videa. Sluší se zmínit též vestavěný blok přizpůsobení vstupu (50 Ω) včetně obdobné možnosti na straně výstupní, to vše s cílem zjednodušit celkový návrh a zároveň ještě zmenšit jeho rozměry. Výkonovému zesilovači SST11CP16 nechybí ani teplotně kompenzovaná, lineární detekce výkonu, necitlivá vůči VSWR (Voltage Standing Wave Ratio).
 
 
Předností nového zesilovače mohou pochopitelně využívat jak nové, tak již existující standardy 802.11 (a, n). Z hlediska podpory vývoje se pak aktuálně nabízí evaluační board obvodu (SST11CP16-QXCE-K).

 

Základní vlastnosti obvodu SST11CP16:

 
 
 

Dostupnost a cena:

 
Při odběru 10 000 ks vychází jeden obvod na $0.86.
 
 

Download a odkazy:

 
Hodnocení článku: 

Komentáře