Jste zde

Řízení 3fázových BLDC motorů: Jediný čip nabízí kompletní bezsenzorové řešení s velkou efektivitou

Bezsenzorový PWM řadič TOSHIBA TB6588FG (distribuovaný společností GLYN) kombinuje bezsenzorové PWM řízení motoru, ochranné funkce, kompletní 3fázový můstek a komparátor v 36pinovém pouzdře HSOP.

GLYN Czech republicKombinací bezsenzorových operací a vysoké funkčnosti integrovaného obvodu se redukuje počet externích součástek, složitost návrhu a tím i dobu vývoje aplikací s 3fázovými BLDC motory (Brush- less DC motor je bezkartáčkový stejnosměrný motor) do výkonu 60W.

TB6588FG nabízí kompletní řešení na řízení těchto motorů. Volba směru otáčení se nastavuje logickou hodnotou (H/L) na řídícím vstupu. Požadovaná rychlost je odvozována z interního 7bitového A/D převodníku pomocí vnějšího řídícího napětí, které je již zmíněným převodníkem a interní logikou přeměněno na požadovanou střídu signálu PWM.

3fázový PWM blok nabízí vysoký stupeň účinnosti při nízkém elektrickém a akustickém hluku. Funkce řízení úhlu poskytuje možnost nastavení 0°, 7.5°, 15° nebo 3 0° pro jemné nastavení v konkrétních aplikacích a poskytuje tím maximální efektivitu.

TB6588FGIntegrovaný 3fázový můstek je schopen dodat maximálně 2,5A do zátěže, obsahuje i několik nastavitelných módů pro uvedení motoru z klidu do chodu (lepší startovací charakteristiky). Integrované ochranné funkce zahrnují ochranu před přetížením výstupů a možnost rozpoznání nadměrných komutací frekvencí a nedostatečné rychlosti. Tímto návrhem byla zvýšena flexibilita při současném snížení počtu potřebných externích komponent.

Všechny tyto vlastnosti dávají tušit ohromný rozsah použití tohoto obvodu. Jeho funkce jdou hodně daleko za to, co je považováno za standard. Perfektní využití pro něj najdeme jako budič BLDC pohonů do bílého zboží, ventilátorů, různých pump a na poli průmyslového řízení prakticky všech motorů (tedy všech BLDC motorů) do výkonu 60W a s napájecím napětím 10 až 42V.

GLYN GmbH & Co. KG bude nabízet demo desky pro jednoduchý vývoj s tímto obvodem. Produkt bude dostupný ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Pro více informací kontaktujte české zastoupení společnosti GLYN GmbH & Co. KG. či e-mailem, na sales@ glyn.cz.

Odkazy & Download

  • Oficiální stránka českého zastoupení - www.glyn.cz
  • Oficíální stránky GLYN GmbH & Co. KG - www.glyn.de
     
Hodnocení článku: