Jste zde

SL030 si rozumí s Mifare i NFC

Modul SL030 od společnosti StrongLink komunikuje přes oblíbené rozhraní I2C, přičemž podporuje celou škálu bezpečných RFID technologií na frekvenci 13,56 MHz.
RFID moduly StrongLink poskytují výbornou kvalitu za bezkonkurenční cenu, proto nyní můžete u distributora, společnosti SOS electronic, najít dalšího člena rodiny čteček / zapisovaček SL0xx - modul SL030. V mnoha směrech je modul SL030 podobný ostatním čtečkám rodiny SL0xx (zejména SL031) – viz také článek Moduly Stronglink Vám poskytnou RFID s vysokou bezpečností.
 
 
SL030 podporuje většinu známých, bezpečných RFID protokolů na frekvenci 13,56 MHz, jako jsou MIFARE 1k, MIFARE 4k, MIFARE Ultralight jakož i NFC NTAG203. Zabudovaná anténa a automatická detekce tagů výrazně usnadňují použití modulu. Pozitivně hodnotíme i fakt, že navzdory napájení 3 V jsou vstupy a výstupy tolerantní vůči 5 V, takže kombinace s 5 V logikou by měla být bez problémů.
 
Kromě komunikačního rozhraní I2C obsahuje SL030 i přímý výstup (pin OUT), indikující přítomnost RFID tagu v dosahu. SL030 se dá nastavit na čtyři různé I2C adresy (1010000-1010011) pomocí propojek (jumperů) JP1 a JP2. Samotná komunikace s SL030 probíhá ve standardní formě, obvyklé pro sběrnici I2C. Příkazy (z Host mikrokontroléru Vaší aplikace) se zasílají ve formě „Start + Address + Data_Length + Command + Data + Stop“. Přehled dostupných příkazů zobrazuje tab. 3 v uživatelském manuálu. Výsledek operace posílá SL030 zpět přes I2C ve formě „Command + Status + Data“. Byte „Status“ informuje o výsledku operace (Success / Fail ...) - tabulka č. 4. Přehled možných stavů (Status) jednotlivých příkazů je pak shrnut v odstavci 4-3.
 
Bližší informace Vám poskytne uživatelský manuál SL030 a příklady zdrojových kódů ARM, AVR, MCS51, MSP430 a PIC. Na požádání Vám pak může distributor do několika dnů zajistit i jakýkoliv jiný typ StrongLink. V případě zájmu pište na info@soselectronic.cz.
 

 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • univerzální RFID modul, 13,56 MHz
  • Mifare ultralight, 1K, 4K a NFC NTAG203
  • nadstandardní technická podpora
  • příznivá cena
  • malé rozměry a nízká konstrukční výška
  • CE a RoHS certifikát
  • nízká spotřeba
 

 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.