Jste zde

Větráte dostatečně často? S monitorem CO2 to zjistíte ihned!

Koncentrace oxidu uhličitého se v uzavřené místnosti zvyšuje velmi rychle. S kalibrovaným modulem Figaro CDM4161a to zkontrolujete jednoduše a spolehlivě.
Čerstvý vzduch obsahuje přibližně 400 ppm CO2, zatímco se v průměrné místnosti koncentrace CO2 zdvojnásobí již za jednu hodinu (platí při pobytu jednoho člověka v klidu). Pokud je v místnosti více lidí, kteří navíc vykonávají nějakou fyzickou činnost, je potřebné pro zachování kvality vzduchu vyměnit objem vzduchu v místnosti i několikrát za hodinu. Za maximální přijatelnou hodnotu pro dlouhodobý pobyt se považuje hodnota 1 000 ppm, pro pocit čerstvého vzduchu pak jen 700 ppm. Při vyšších hodnotách se dostavuje malátnost, pocit ospalosti a vysoký obsah CO2 může vést i k chronickým zdravotním potížím. Na základě uvedeného příkladu si lze snadno představit, jak rychle se stává vzduch, např. v málo větrané kanceláři, nezdravým. Přirozeně největším nepřítelem dostatečného větrání je zvyšování nákladů za topení a klimatizaci.
 
 
Pro monitorování koncentrace CO2 ve vnitřních prostorách je velmi vhodný již hotový modul Figaro CDM4161a. Dokáže měřit koncentraci CO2 v rozsahu 400 – 4 000 ppm, což odpovídá napětí na výstupu 0,4 až 4 V. Zároveň má i výstup „Control“, který změní svůj stav na Hi při překročení 1 000 ppm, takže je vhodný např. k přímému řízení ventilace. CDM4161a je bezúdržbový, kalibrovaný z výroby a má i možnost „rekalibrace“ – po přivedení úrovně High na vstup Reset (nastavení 400 ppm).

CDM4161a můžete využít k řízení větrání, ale i na vizuální kontrolu – ve spojení s indikátorem apod. V konečném důsledku takové zařízení přináší úsporu nákladů za energie (topení / klimatizace) a hlavně zvyšuje kvalitu ovzduší. Detailní informace vám poskytnou datasheety CDM4161a a TGS4161. První kusy jsou již skladem, v případě zájmu kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na adrese info@soselectronic.cz.
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

  • hotový kalibrovaný modul pro měření koncentrace CO2
  • snadná aplikace
  • dlouhá životnost
  • rozsah 400 – 4 000 ppm vhodný pro měření kvality vzduchu
  • lineární výstup v rozsahu 0,4 – 4 V
  • nízká spotřeba 300 mW
 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.