Jste zde

Spolehlivost a rozumné ceny od Euroclampu

Euroclamp - to jsou kvalitní svorkovnice do plošných spojů a krabičky pro elektroniku na DIN lištu přímo od výrobce z Itálie s bohatými možnostmi úprav pro Vaše jedinečná řešení.

Euroclamp započal výrobu svorkovnic v roce 1991, má tedy téměř 30 leté zkušenosti, proto jej považujeme za spolehlivou, flexibilní a inovativní firmu.

Proč máme rádi Euroclamp? 

Protože základní (nejběžnější) svorkovnice během těch let nikdy dramaticky neměnil, "pouze" neustále vylepšoval - takto máme určitou garanci kvality, podpořenou "Integrovaným systémem společnosti" (kvalita, životní prostředí, bezpečnost) na základě ISO standardů.

Vlastnosti, které je dobré mít na paměti: 
Vývody svorkovnic mají povrchovou úpravu (Sn 100%), která má výbornou pájitelnost i po delším skladování. Pocínování se provádí v cínové lázni, což zabezpečuje řešení bez “whiskerů”. Tvar pinů umožňuje snadné a rychlé osazení.
Šrouby mají tvrzený povrch, který umožňuje vysoký počet cyklů utažení a uvolnění.

Euroclamp nabízí svorkovnice s pěti systémy kontaktů: 

  1. CAGE CLAMP - nejjednodušší a nejlevnější systém. Šroub přímo tlačí na vložený vodič.
  2. RISING CLAMP - Nejjistější šroubový systém. Vodič drží "klec". Umožňuje vysoký počet cyklů, navíc má tento typ největší kontaktní plochu.
  3. BARRIER - Velmi jednoduchý systém uchycení vodiče pod hlavu šroubu. 
    SPRING-CAGE - Známý pružinový spoj. Snadný a rychlý pro uživatele. Pro vložení a uvolnění vodiče je třeba zatlačit na pružinu - buď šroubovákem, nebo tlačítkem, které je součástí svorkovnice

5. PUSH-WIRE - Nejnovější pružinový spoj. Plný vodič nebo lanko s kabelovou koncovkou stačí zatlačit do svorky. Nástroj (šroubovák, ale jen na zatlačení) je potřebný pouze k uvolnění vodiče.

Pokud jste výrobcem domácích spotřebičů, žádejte svorkovnice s “Glow Wire Testem”. (Test se žhavým vodičem, je hlavně o požární odolnosti použitých plastů). Tyto splňují požadavky EN60335-1 resp. IEC/EN60695-2-11.

Moderní elektrotechnický průmysl vyžaduje moderní pájecí procesy, které jsou rychlé, jednoduché a spolehlivé. Jedním z nich je “through hole reflow” - THR - (nebo Pin-In-Paste). THR využívá pece s vyšší teplotou (260°C). Plastové tělo svorkovnice je pro tyto účely vyrobeno z tepelně odolného plastu bez halogenů a fosforu. Euroclamp nabízí THR verze svorkovnic prozatím v černé barvě. Tyto pak mají v typovém značení na konci příponu “TH”.

THR svorkovnice mohou být baleny ve standardních krabičkách (sypané), ale pro strojové osazování i na kotoučích v pásce. Pokud tedy požadujete takové balení, přidejte k typovému značení příponu “TAR” (Tape and Reel).

Další dobrou službou od Euroclamp je značení pólů svorkovnic. Nabízí tři možnosti: 
Základní je potisk inkoustem. Druhá možnost je popis laserem, ovšem zde je nutné použít takový plast na tělo svorkovnice, který je vhodný pro popis laserem. Poslední je možnost použít samolepící štítky (pásky).

Z našeho skladu nabízíme téměř 300 různých produktů Euroclamp. Věříme, že zde najdete řešení, které potřebujete. 
Pokud přece jen ne, neváhejte a napište nám na adresu info@soselectronic.cz, společně s Euroclampem určitě najdeme další řešení.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.