Jste zde

STeID Java Card pro důvěryhodné aplikace e-Identity a e-Government

STeID Java Card je bezpečný operační systém pro čipové karty a aplety, který tvoří komplexní portfolio pro elektronické doklady totožnosti.

Platforma inteligentních karet STeID Java Card od STMicroelectronics splňuje nejmodernější požadavky na elektronickou identitu (eID) a případy pro použití v elektronické veřejné správě. Platforma, která zahrnuje bezpečný operační systém, STeID JC Open OS a portfolio proprietárních apletů, urychluje nasazení pokročilých řešení, jelikož je certifikována podle kritérií EAL 6+.

STeID JC Open OS je kompatibilní s aplikačním rámcem karty Java Card 3.0.5 a Global Platform 2.3.1 architektury zabezpečení a správy karet. Operační systém s otevřenou platformou poskytuje všechny funkce potřebné pro hostování důležitých aplikací, jako jsou strojově čitelné cestovní doklady (eMRTD) v souladu se standardem Mezinárodní organizace pro civilní letectví ICAO 9303. Podporuje také normu elektronického řidičského průkazu ISO 18013 a eIDAS QSCD pro zařízení, které generují digitální podpisy. V plánu je také podpora Match-on-Card pro bezpečné offline pomocí biometrického ověřování.

STeID Java Card podporuje také Near Field Communication (NFC), čímž poskytuje bezpečný rámec pro vytváření digitální identity na mobilních zařízeních. Platforma se používá ve spojení se zabezpečenými integrovanými obvody jako jsou mikrokontrolery ST31 ST, které jsou založeny na dvoujádrovém jádru Arm SecurCore SC000 s dalšími funkcemi zabezpečení hardware.

Tato nízkoenergetická MCU obsahují energeticky nezávislou paměť, podporují bezkontaktní komunikaci, harvesting pomocí RF energie a biometrii. Jsou k dispozici v různých formách jako jsou moduly běžně používané v čipových kartách, v čipech nebo na úrovni waferů. ST eID Java Card bude k dispozici na konci června 2024.

 Další informace naleznete na https://www.st.com/steid

Hodnocení článku: