Jste zde

TE Connectivity: Lídr v kvalitě krimpování

Kdokoliv může vyrobit nástroj ke krimpování vodiče na terminál. Ale ne každý dokáže vyrobit nástroj, kterým se dá terminál nakrimpovat správně. Krimpování není snadné. Minimálně dělat to správně není snadné. V TE Connectivity to umí. Oni s tím začali. V TE Connectivity (tehdy ještě AMP) vyvinuli technologii ručního krimpování před více než 70 lety.

Tajemství úspěšného krimpování.

Výběr vhodného nástroje pro daný terminál je pro kvalitu krimpování rozhodující. TE Connectivity nabízí inženýrská řešení, která jsou navržena tak, aby přesně odpovídala geometrii terminálu. Pro vytvoření správně krimpovaného spoje je důležité dodržet následující kroky:

  1. Výběr vodiče
    - dva vodiče se stejným průřezem nemusí mít stejnou tloušťku izolace, proto musíte zohlednit oba faktory.
  2. Příprava vodiče
    - pro správné umístění vodiče do terminálu musí být tento správně odizolován ve správné délce dle specifikace terminálu.

3. Specifikace krimpovaného spoje
- k vytvoření správně krimpovaného spoje musíte použít nástroj, který byl vytvořen pro zvolený terminál, tím bude zajištěna správná šířka, výška i geometrie spoje.

Co potřebujete vědět o ručních nástrojích TE Connectivity

Kategorie nástroje
Prvořadý musí být výběr kategorie podle použití. Čím vyšší kategorie, tím méně dovednosti a námahy potřebuje operátor. TE Connectivity má nástroje rozděleny do tří kategorií:

- Prémiová (série CERTI-CRIMP)
Prémiové nástroje se vyznačují možností určité konfigurace čelistí, přesným vedením a lokalizací kontaktu, často i možností nastavování a dolaďování okamžiku uvolnění ráčny.

- Komerční (série PRO-CRIMPER)
Komerční nástroje zaručují korektní výšku krimpování spoje, kterou si nastavuje uživatel pomocí nastavení okamžiku uvolnění ráčny. Je pro ně typická možnost výměny čelistí pro různé kontakty.

- Servisní
Servisní nástroje jsou obecně jednoduché, skládané z ražených dílů. Ke splnění specifikací spoje se vyžaduje vysoká zručnost operátora.

V případě zájmu o jakýkoliv nástroj společnosti TE Connectivity nás neváhejte kontaktovat na adrese info@soselectronic.cz.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: