Jste zde

Technologie BAW je cesta k velmi rychlé a spolehlivé komunikaci

Texas Instruments představuje novou technologii založenou na akustických vlnách (BAW), která je určena ke zlepšení konektivity a komunikační infrastruktury. Ušetří mnoho místa na plošném spoji, zlepší stabilitu přenosu a zvýší odolnost vůči vibracích a rázům. Jedná se o konec hodinových krystalů?

První dvě zařízení vyvinutá technologií TI BAW jsou bezdrátový mikrokontrolér SimpleLink CC2652RB a síťové synchronizační hodiny LMK05318. Oba čipy potřebují ke své činnosti jen minimum součástek, zaručeně zlepší výkon sítě a zvýší odolnost zařízení proti vibracím a nečekaným rázům.

 

Komunikační a průmyslové automatizační systémy s diskrétními hodinami a hodinovými krystaly mohou být nákladné, komplikované a často jsou náchylné k vibracím a rázům. Zařízení s technologií TI BAW má integrovány referenční oscilátory, které poskytují vysokou frekvenci v malém pouzdru. Vyšší úroveň integrace zlepšuje výkon a zvyšuje odolnost proti mechanickému namáhání jako jsou vibrace a rázy. Technologie TI BAW má pozitivní vliv na stabilitu přenosu. Synchronizace dat kabelových a bezdrátových signálů je přesnější a umožňuje nepřetržitý přenos. Což znamená, že data mohou být zpracovávána rychle a bez jakýchkoliv problémů.

Struktura BAW oscilátoru(zdroj http://www.ti.com )
 

Klíčové vlastnosti a výhody bezdrátového MCU SimpleLink CC2652RB

  • Malá plocha na PCB: CC2652RB je prvním bezdrátovým MCU na trhu, který integruje technologii BAW do QFN pouzdra, čímž eliminuje potřebu externího vysokorychlostního krystalu o frekvenci 48 MHz.
  • Zjednodušený design: CC2652RB je nejmodernější multifunkční zařízení podporující Zigbee, Thread, Bluetooth Low energy a proprietární 2,4 GHz sítě na jediném čipu. Pracuje v rozmezí teplot od -40 ° C do 85 ° C. Takový rozsah pracovních teplot není možné dosáhnout použitím hodinových krystalů.
Blokový diagram CC2652RB (zdroj http://www.ti.com )
 

Klíčové vlastnosti a výhody jednokanálových synchronizačních síťových hodin LMK05318

  • Vyšší výkon sítě: Díky novému oscilátoru BAW jsou hodiny vhodné pro konektivitu s rychlostí 400 Gb / s. Pomáhá systémům zvýšit rychlost přenosu a současně minimalizuje jitter. S ultra-nízkým jitterem a špičkovým přepínacím výkonem přináší nízkou chybovost bitů pro rychlosti 56-Gbps a 112-Gbps s pulzní amplitudovou modulaci – až pro 4 linky - což umožňuje lepší výkon sítě.
  • Intuitivní design: není nutné žádné programování, minimální požadavky na napájení a nízká spotřeba energie. LMK05318 zjednodušuje layout PCB a zároveň nabízí vyšší výkonnost.
Blokový diagram LMK05318 (zdroj http://www.ti.com )
 

Pouzdra a dostupnost

Předprodukční vzorky CC2652RB jsou nyní k dispozici v TI store v pouzdru QFN (VQFN) o rozměrech 7 x 7 mm. K dispozici je také vývojová sada SimpleLink CC2652RB wireless MCU-based TI LaunchPad™ development kit. LMK05318 je nyní k dispozici ve výrobních množstvích ve TI store  ve 48-pinovém VQFN pouzdru o velikosti 7 x 7-mm. Vývojová sada LMK05318 evaluation module vám umožní rychlý vývoj vašich aplikací.

 

       

Další informace o technologii a produktech společnosti TI BAW

 

 

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon baw_technologie.pdf666.72 KB
PDF icon cc2652rb.pdf2.64 MB
PDF icon lmk05318.pdf2.58 MB
Hodnocení článku: