Jste zde

Altium přináší portál AltiumLive

Společnost Altium vytvořila pro své uživatele, ale i pro další zájemce, vlastní portál s názvem Altium Live. Tento portál přináší nové možnosti spolupráce vývojářů elektroniky okolo návrhového prostředí Altium Designer.

Altium Designer 10 Společnost Altium vydala začátkem března 2011 jubilejní verzi svého návrhového systému Altium Designer. Altium Designer 10 je dlouho očekávaný další krok ve vývoji návrhových prostředí pro elektroniku. Již z dřívějška si nese funkce pro návrh schématu a plošných spojů, ale i pro obvodové simulace, simulace signálové integrity a práci s obvody FPGA. Tyto funkce jsou v mnohém rozšířeny, jak jsme Vás již informovali v jednom z předchozích článků. Nejde jen o vlastní funkce, ale i o celkové rozšíření možností správy dokumentů a práce s knihovnami. Správa dokumentů a dat obecně se v posledních letech ukazuje jako klíčová pro úspěch každého, kdo používá výpočetní techniku.

Nicméně vydání Altium Designer 10 neprovází pouze tato vylepšení a rozšíření funkcí. Současně s jeho vydáním vznikl i nový portál s názvem AltiumLive.

AltiumLive

Tento nový portál sdružuje několik funkcí, které mají za úkol především podpořit spolupráci komunity okolo Altium Designeru a poskytnout pomoc jednotlivým uživatelům, kteří řeší každodenní úkoly s tímto systémem, ale také nabízí možnost ovlivnit další vývoj Altium Designeru.

AltiumLive

Zásadní změnou je také možnost přístupu (s omezenými právy) všem zájemcům o tento nový portál, tedy nejen aktivním uživatelům. Komunita se tím tedy otevírá každému, kdo má zájem nahlédnout do nabízených možností tohoto portálu a Altium Designeru vůbec.

Uživatelé s aktivními licencemi v programu Subscription pak mají plný přístup, mohou se aktivně účastnit v diskuzích a zadávat návrhy na vylepšení Altium Designeru. Aktivity na portálu jsou honorovány získáváním bodů, které může aktivní uživatel použít ke zdůraznění svých dotazů nebo návrhů na vylepšení.

V současnosti dostupné kategorie / moduly tohoto portálu jsou:

 • Software
   • Zde je ke stažení veškerý dostupný software Altium v aktuální verzi, což obnáší především aktuální instalátor Altium Designeru, aplikaci lincenčního serveru, Altium Designer Viewer (bezplatný prohlížeč dokumentů z AD), Altium Designer Dashboard (bezplatný interface k virtuálním přístrojům v FPGA) a nově i Altium Designer Uninstaller, který Vám může pomoci s vyčištěním uživatelských preferencí a instalačního repozitáře.
 • Content
   • V této kategorii naleznete doplňkový obsah Altium Designeru, který může návrháři pomoci při návrhu zařízení. Jedná se o ukázkové návrhy, odkazy na patřičnou dokumentaci, tréninková videa a další.
 • Forums
   • Uživatelské fórum je stejně jako v minulosti hlavním bodem uživatelské komunity. V archivu můžete nalézt odpovědi na mnoho otázek uživatelů a rovněž i velkou zásobu kreativních řešení často opakovaných dotazů. Fórum je v současné podobě doplněno o systém odměňování body za relevantní odpovědi od tazatele a také sledování odpovědí ve vybraných vláknech pomocí emailu.
 • BugCrunch
   • BugCrunch je nová funkce, která nabízí uživatelům možnost přímo se vyjádřit k požadovaným změnám v Altium Designeru. Systém je doplněn o systém hlasování dalšími členy komunity, čímž získává požadavek na změnu na relevanci a stoupá v prioritě.
 • Blog
   • Prostor pro blogy vývojářů a celého podpůrného týmu Altium. Zde se dozvíte o novinkách a o tom, jak je používat při své práci.

 

Živé představení Altium Designeru 10 a jeho portálu AltiumLive můžete shlédnout na letošním ročníku veletrhu Amper 2011, který se poprvé koná v moravské metropoli Brně. Oficiální zastoupení a distributor společnosti Altium pro Českou republiku a Slovensko, společnost Retry s.r.o., Vás ráda uvítá v našem stánku F-100.

 

Altium Roadshows 2011

Popsaný uživatelský portál, novinky v AD 10 a mnoho dalšího můžete naživo také shlédnout na letošním, již tradičním celodenním setkání návrhářů Altium Roadshows 2011.

Všichni účastníci obdrží slevový voucher na nákup Altium Designeru a mohou se zúčastnit losování o hodnotné ceny, které obsahují i vývojovou platformu NanoBoard 3000 včetně 12měsíční licence Altium Designeru 10 pro FPGA aplikace.

 

Místo konání

CZ & SK Roadshow 2011

   •   3. května 2011 - Praha
   •   4. května 2011 - Brno
   •   5. května 2011 - Bratislava

 

Odkazy

 

Hodnocení článku: