Jste zde

ELECTRON 2011: Tři haly ještě celé tři dny!

Pražský veletržní areál Letňany patří 12. – 15. dubna 2011 veletrhu elektrotechniky, elektroniky a energetiky ELECTRON. Ve třech výstavních halách, na ploše 7 510 m2 představí své novinky 297 vystavovatelů z České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa, Rakouska, Nizozemí, Velké Británie, Španělska, Švýcarska, Polska a Estonska.

 

Pražský veletržní areál Letňany patří 12. – 15. dubna 2011 veletrhu elektrotechniky, elektroniky a energetiky ELECTRON. Ve třech výstavních halách, na ploše 7 510 m2 představí své novinky 297 vystavovatelů z České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa, Rakouska, Nizozemí, Velké Británie, Španělska, Švýcarska, Polska a Estonska.

 

„Velice si vážíme aktivní účasti a podpory jednotlivých vystavovatelů, kteří mají velký podíl na tom, že první ročník veletrhu ELECTRON je tak kvalitní a umožňuje nám již dnes připravovat koncepci druhého ročníku, který se bude konat 13. – 16. března 2012 a přinese dva samostatné projekty FOR ENERGO a FOR AUTOMATION“, říká Vanda Yousifová, manažerka veletrhu.

Mezi nespočet novinek, které mohou návštěvníci na veletrhu vidět, patří například inteligentní systém elektroinstalace FOXTROT společnosti Teco, s.r.o., který monitoruje a ovládá dům přes mobilní telefon či internet, dále výkonové jističe s vypínací schopností a jednoduchou instalací firmy Hager Electro s.r.o. To, že mají čeští odborníci stále světu inovací co nabídnout, dokazuje mobilní rentgen SCIOX 2.0, vyvinutý studenty Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. Další novinkou jsou praktické elektroinstalační krabice do sadrokartonu od Kopos Kolín. Mezi tradiční představitele nových produktů patří společnost ABB, s.r.o. – tentokrát je to formou porcelánových spínačů a zásuvek s jednoduchým designem Decento®. Pro zájemce o elektromobilitu, která je v současné době strmě rostoucím trendem energetiky, je připravena testovací dráha a přehlídka všech e-produktů v sekci e-mobility – elektromobil CITROËN C-ZERO s nulovými emisemi CO2 (PRE), smart ed společnosti E.ON, využívaný Pražskou záchrannou službou nebo ZOO, a další výrobky včetně dobíjecích stanic. Společnost Lapp Kabel zve naopak všechny pamětníky, aby oslavili padesáté narozeniny ovládacího kabelu ÖLFLEX®.

Prezentaci novinek vystavovatelů doplní odborný doprovodný program, který návštěvníkům pomůže přiblížit například problematiku obnovitelných zdrojů energie, legislativy, Smart Meteringu, nanotechnologií a dalších aktuálních témat, která jsou v současné době pro elektrotechniku stěžejní. Ani v případě veletrhu ELECTRON nebudou chybět soutěže GRAND PRIX – soutěž o nejvíce inovativní výrobek a TOP EXPO – soutěž o nejzdařilejší expozici, které patří již tradičně k výstavám, pořádaným společností ABF, a.s., jež je v současné době jediným provozovatelem Pražského veletržního areálu Letňany. Vyhlášení vítězů proběhne na slavnostním galavečeru pořádaném k veletrhu ELECTRON.

O soutěže nejsou samozřejmě ochuzeni ani návštěvníci, kteří mohou se společností PRE a OSRAM otestovat svou zručnost při soutěži „Zašroubuj si své LED světelné zdroje“ nebo mohou zkusit štěstí u společnosti SMA Česká republika při soutěži o FV střídač SUNNY BOY.

  • Vstupné: 150,- Kč vč. DPH
  • Zlevněné vstupné (hromadná pro studenty): 50,- Kč vč. DPH
  • Parkovné: 150,- Kč vč. DPH / den

Download a odkazy:

 

Hodnocení článku: 

Komentáře

No 3 haly. Pokud reknu, ze jedna hala = 2 tak mozna. Ve skutecnosti je to jen jeden a pul, hned vedle torza te treti. Takze tak tretina Amperu

Moc to nesleduju, ale tento veletrh býval vždycky, nebo to pražáci udělali protože se Ampér přesunul do Brna?

přesně tak, natruc :-D

ať už v tom má prsty kdo chce. Byl jsem na obou výstavách, některé firmy co se na Amperu tradičně účastnily letos nebyly ani na jedné. Myslím, že by bylo lepší nechat na jaře Amper v Praze a pokud někdo chce i do Brna, mohlo by se to konat současně se strojírenským veletrhem. Co jsem tam byl naposled, vystavovatelů ubývá a je tam čím dál víc volného místa.

No jo, jenze Amper se do Brna stehoval jednak z politickych duvodu (rozkol mezi Terinvertem, ktery Amper porada a ABF ktere si udelalo Elektron o vystaviste v Letnanech) a jednak z prostorovych. Kdo si vzpomina na lonsky rocnik, tak PVA uz bylo male. Na MSV byvala elektronika zastoupena podstatne vice, ale jak klesa uroven, klesa i pocet vystavovatelu.

Bohuzel uspechy narodniho hospodarstvi jsou s internetem a televizi stale mene zajimave :)

Ale mala vsuvka. Jako vystavovatel jsem byl z Amperu doslova nadsen. Vyrazne lepsi prostredi, ale hlavne jini lide a jine firmy. Dojizdeni je sice trochu neprijemne, ale to je na MSV take. Amper v Letnanech sice stale rostl, ale prislo mi, ze je stale stejny. Uvidime jak se bude vyvujet dal

Byl jsem letos jen v Brně a super! Nadšení. Hlavně ty hajzlíky v Letňanech to už bylo Rumunsko. Holt když ty prachy netočili zpátky do PVA, tak to takhle dopadlo. Myslím se, že PVA se buď bude profilovat jako úžeji zaměřená výstava nebo skončí. Ledaže by to někdo protlačil.