Jste zde

Třetí generace termografických kamer FLIR ONE pro smartphony a tablety

V srdci kamery FLIR ONE se skrývá termografický mikrosenzor FLIR Lepton a kamera zpřístupňuje termografické zobrazování i pro smartphony. Stačí si ji připevnit k mobilnímu telefonu a hned můžete kontrolovat nebezpečné oteplení desky, přístroje nebo rozvaděče. Jako příslušenství se tak může stát cenným poocníkem vývojové nebo testovací laboratoře.

Nové funkce

Stejně jako jejich předchůdci i obě nové kamery FLIR ONE jsou vybaveny termografickou kamerou s vysokým rozlišením. Díky technologii multispektrálního dynamického zobrazení (MSX) oba modely kamery FLIR One vynikají velmi věrným a zřetelným zobrazením detailů na termogramech, a výrazně tak zvyšují kvalitu obrázků. Kamery FLIR ONE a FLIR ONE Pro nabízejí širokou řadu nových a vylepšených funkcí, včetně těchto:

  • Nastavitelný konektor OneFit s nastavitelným připojením v délce až 4 mm, který se vejde do různých obalů na smartphony bez nutnosti jejich sundání ze zařízení. Tato funkce přihlášená k patentování je dostupná pro zařízení iOS i Android.
  • Vylepšená aplikace FLIR ONE nyní obsahuje tipy a návody k řešení problémů a umožňuje sdílet obrázky a videa v rámci komunity. 
  • Kompatibilita s chytrými hodinkami Apple Watch a vybranými hodinkami Android, která umožňuje vysílat živé termogramy a „vidět až roh“, a přitom pořizovat snímky nebo videa přímo z chytrých hodinek.

 

FLIR ONE Pro

Zcela nová kamera FLIR ONE Pro navržená pro spotřebitele i profesionály je nejvyspělejší termografickou kamerou FLIR ONE, která byla kdy vyvinuta. Kamera FLIR ONE Pro má osobitý design se zvýšenou odolností, aby vydržela pád z výšky 1,8 metru, a je určena k použití v pracovních a venkovních prostředích. Díky spojení technologie MSX a technologie pro zpracování obrazového signálu VividIR termografická kamera FLIR ONE Pro poskytuje nejkvalitnější a nejčistší termogramy ze všech generací kamer FLIR ONE. Dále jsou k dispozici exkluzivní, špičkové funkce aplikace FLIR ONE, včetně vícebodového měření teploty a volitelných oblastí pro sledování teploty na obrazovce.

Cílem při vývoji termografické kamery FLIR ONE a FLIR ONE Pro třetí generace bylo poskytnout spotřebitelům i profesionálům možnost využívat výhod termografického zobrazování a „světového šestého smyslu. Využili znalosti pramenící z nepřetržitého výzkumu a vývoje a propojili funkce předchozích verzí s větší cenovou dostupností. Současně vytvořili výkonnější model FLIR ONE Pro, který je určen pro uživatele požadující více funkcí a čistější zobrazení ať už při domácím, hobby nebo pracovním využití.

Využití

  • Jako noční vidění pro orientaci ve tmě, rozpoznání nezvaných hostů, orientaci za mlhy a kouře
  • Pro detekci úniků tepla, prosakování vody a jiných problémů, které způsobují úniky energie
  • Měření teploty neviditelných zdrojů tepla
  • Pozorování zvířat ve dne i v noci, kontrola teploty dohořívajícího ohniště v tábořišti, hledání ztracených zvířat
  • Kombinace viditelného a teplotního spektra pro detailnější snímky

 

Kamery FLIR ONE a FLIR ONE Pro, včetně verze s konektorem micro-USB je možné zakoupit zavedených partnerů FLIR po celém světě. Oficiální dodavatel pro Českou republiku je www.termokamery-flir.cz

Bližší informace o kamaře FLIR ONE naleznete na stránce www.flir.com/FLIRONE. Bližší informace o programu pro vývojáře aplikací FLIR naleznete na stránce www.flir.com/flirone/developer.

Hodnocení článku: