Jste zde

u-blox nabídne první modul IoT pro sítě LTE s 10 letou výdrží baterie

Modul SARA-N2 výrobce u-blox bude prvním modulem vyhovujícím standardu 3GPP Rel. 13, Narrowband IoT -LTE. Modul bude vhodný pro aplikace v inteligentních budovách a městech, domácích spotřebičích, pro sběr dat, sledování předmětů a pro monitoring prostředí a v zemědělství s požadavkem na funkčnost delší než 10 let bez výměny baterie.

Modul SARA-N2 výrobce u-blox bude prvním modulem vyhovujícím standardu 3GPP Rel. 13, Narrowband IoT (LTE Cat. NB1). Díky kompatibilitě modulu SARA-N2 s moduly 2G a 3G a také s modulem LTE LARA-R2, které u-blox nabízí, bude přechod mezi těmito technologiemi jednoduchý z hlediska budoucího vývoje technologií.

SARA-N2 bude nabízet bezpečnou komunikaci prostřednictvím sítí 2G a 4G se zaručenou kvalitou služeb. V sítích LTE bude podporovat datové toky 227kbps (downlink) a 21kbps (uplink). S třípásmovým rozsahem (LTE 5, 8 a 20) bude možné použít modul ve většině oblastí.

Dalšími výhodami NB-IoT ve srovnání se standardními celulárními technologiemi je jednodušší konstrukce, velmi nízká spotřeba a podpora až 150 000 zařízení, která obslouží jediná BTS. Technologie také nabízí o 20dB lepší linkový zisk, takže bude použitelná i v místech s horším pokrytím signálu, jako např. v podzemních garážích.

Ve srovnání se zařízeními pracujícími v nelicencovaném pásmu (LPWA) nabízí NB-IoT větší zabezpečení bez rušení, kratší odezvu oproti sítím MESH díky technologii point-to-point, kompatibilitu se stávajícími sítěmi 2G a 4G (vyžaduje šířku pásma pouze 200kHz) a větší vysílací výkon zlepší spolehlivost a dosah. Technologie také nabízí dvoucestnou komunikaci, takže umožní např. vzdálenou aktualizaci firmware. NB-IoT také nabízí globální roaming, který technologie založené na lokálním nelicencovaném pásmu neřeší.

u-blox plánuje výrobu vzorků modulu SARA-N2 na konec roku 2016 a sériová výroba bude zahájena začátkem roku 2017. Další informace najdete na adrese www.microdis.net a vaše dotazy rádi zodpovíme na adresách czech@microdis.net a slovakia@microdis.net.

Hodnocení článku: