Jste zde

USB OTG: raději být pánem než sluhou

USB OTG (On-The-Go) kabel například umožňuje snadné připojení USB slave zařízení ke smartphonům.
Jak víme, USB komunikace funguje běžně tak, že Master (Host) zařízení (obvykle PC) řídí celý přenos na sběrnici a Slave zařízení jsou schopna si pouze „vyžádat pozornost“. Slave zařízení jsou všechny běžné periférie, jako např. tiskárny, skenery, myši, digitální fotoaparáty, USB flash disky, mobilní telefony apod.
 
 
Jsou však samozřejmě situace, kdy bychom rádi spojili i dvě zařízení, která běžně fungují v režimu Slave, např. tiskárnu s USB flash diskem, mobilní telefon s USB flash diskem, klávesnicí apod. V tomto případě tedy požadujeme, aby se jedno ze zařízení chovalo jako Master.
 
USB OTG řeší tento problém a umožňuje použít dané USB zařízení jak v režimu Master, tak v režimu Slave. V jakém režimu bude dané USB zařízení pracovat určuje zapojení samotného propojovacího kabelu (pin ID uzemněn nebo plovoucí).
 

 
USB OTG podporují mnohé dnešní smartphony a tablety, které se připojením takového kabelu dokáží přepnout do režimu USB-Master. Pokud tedy použijete kabel USB-OTG, můžete přímo k Vašemu smartphonu nebo tabletu připojit USB flash disk, myš, klávesnici a jiná USB Slave zařízení.
 

 

V případě zájmu pište na info@soselectronic.cz.

 

 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • kabel, umožňující přepnutí USB OTG zařízení do Master (Host) módu
  • vhodný pro většinu moderních smartphonů a tabletů
  • umožňuje připojení např. USB flash disku přímo ke smartphonu


 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: 

Komentáře

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.