Jste zde

Altium Designer 2013 je tu!

Evoluce návrhového prostředí pro vývoj elektronických výrobků Altium Designer postoupila do dalšího kroku a proto vám s potěšením můžeme nyní představit Altium Designer 2013. Tato verze je již připravena ke stažení pro všechny zájemce.
Altium Designer je oblíbený pro svoje intuitivní unifikované prostředí, ve kterém probíhá kompletní návrh plošného spoje včetně ověření mechanických částí pomocí 3D zobrazení výrobku v reálném čase. Na projektu může pracovat nejen jednotlivec, ale hned celý tým a to na všech dokumentech současně. Pojďme se podívat na výběr toho, co přináší verze 2013 (13.0) nového.
 
První čeho si všimnete je mírně upravený vzhled Altium Designeru a změny stránky Home, která vás uvítá po spuštění Altium Designeru. Tato stránka vám zobrazí aktuální informace o vydaných novinkách, které se týkají vlastního Altium Designeru, ale také o nově vydaných součástkách v knihovně komponent Altia. Nová stránka Home disponuje také záložkou Workspace, která pomáhá s orientací v rámci projektů. Jedná se o podrobnější zobrazení projektových souborů v panelu Projects, které je doplněné o náhledy jednotlivých dokumentů. Položky Vaults a Users budou brzy doplněny o funkce z aplikace Altium Dashboard z portálu AltiumLive.
 
Nová stránka Home » Workspace
 

 

Novinky pro návrh schémat

 
 • Nastavitelné rozměry propojovacích portů včetně velikosti a typu fontu, video
 • Nový objekt Hyperlink, pomocí kterého lze do objektu vložit odkaz na pomocný dokument nebo webovou stránku, video
 • Číslování součástek lze nyní provádět podle pozice referenčního bodu
 • Regiony Blanket pro definování PCB pravidel ve schématu lze zadávat polygonem
 • Přímá podpora pro návrh tvarů ovládacích prvků Microchip mTouch, video
 
Microchip mTouch
 
 

Novinky v PCB editoru

 
 • Nastavitelná průhlednost jednotlivých typů objektů (spoj, polygon, pad atd.) jednotlivě po vrstvách, video
 • Nové pravidlo pro kontrolu výskytu potisku v místech bez nepájivé masky (ne pouze na pájecích ploškách jako dříve), video
 • Předdefinované pohledy na plošný spoj ve 3D (přední strana, zadní strana, 4krát z boku, isometrie)
 • Tabulkový editor vrcholů polygonů = možnost zadávat přesné tvary textovým zápisem nebo importem CSV souboru, video
 
Průhlednost jednotlivých objektů na PCB (spoje bez průhlednosti, pájecí plošky a prokovené otvory 50% průhlednost)
 
Předdefinované pohledy ve 3D

 

Novinky pro správu knihoven

 
 • Nastavitelná pozice doprovodného textu pinu, video
 • Průvodce automatickou konverzí databázové knihovny na Component Library ve Vaultu
 
Pozice textového popisku pinu
 
 

Výrobní dokumentace

 
 • Export všech parametrů součástek do Smart PDF v podobě rozbalovacího menu, video
 • Export informací o dodavatelích součástek z Vaultu do BOM
 
Smart PDF se všemi parametry součástek
 

Živé ukázky na Amperu 2013

 • Příjměte přátelské pozvání distributora, společnosti Retry s.r.o. - EDA tools and systems, na veletrh Amper 2013, stánek V-129, hala V.
 • Ve dnech 20. a 21. 3. 2013 zde budou vždy od 10:00 a 14:00 pořádána hodinová představení Altium Designeru 2013.
V Altium Designeru 2013 se změnily také věci, které nejsou na první pohled patrné. Jedná se například o úpravy některých vnitřních struktur platformy DXP (interní část Altium Designeru, která propojuje všechny jeho editory a funkce). Tyto úpravy mají za cíl především otevření Altium Designeru doplňkům třetích stran vyvíjených pomocí Altium Designer SDK (v současnosti v závěrečné fázi testování) a také některé úpravy nutné k rozšíření napojení na serverový systém pro firemní databázi knihoven a archivaci projektů, dokumentace a výrobních podkladů nazývaný Altium Vault.
 
Vylepšení platformy DXP je investicí do nedaleké budoucnosti, která návrhářům přinese zcela novou úroveň týmové spolupráce a dostupnost specializovaných doplňků pro konkrétní činnosti.
 
Verzi 2013 je možné nainstalovat společně se staršími verzemi Altium Designeru. Přechod na verzi 2013 je tak pohodlnější. Můžete ve volných chvílích otestovat nové funkce bez narušení vašeho pracovního postupu a zapojit do něj verzi 2013 až ve chvíli, kdy budete přesvědčeni, že je to pro vás vhodné.
 
Některé z uvedených funkcí jsou splněním požadavků uživatelů Altium Designeru, které byly zadány prostřednictvím aplikace Ideas na portálu AltiumLive. Mimo nových funkcí byly samozřejmě opraveny i některé chyby nebo nedokonalosti v systému, které nahlásili rovněž uživatelé Altium Designeru prostřednictvím aplikace BugCrunch tamtéž.
 
Podrobnosti o zmíněných novinkách naleznete na Wiki Altium a také v podobě videoukázek na stránce AD 2013.
 
Jak vidíte, evoluce Altium Designer pokročila o velký krok kupředu. V brzké době se příznivci návrhového prostředí Altium Designer ale mají ještě na co těšit. O všem vás budeme včas informovat!

 

Download a odkazy:

 
 • Pro více informací kontaktujte distributora a lokální technickou podporu produktů Altium, společnost Retry s.r.o. - EDA tools and systems: +420 549 210 082, info@edatools.cz.
 • www.edatools.cz

 

Hodnocení článku: