Jste zde

Vysokorychlostní Ethernet pro auta podle Marvellu

Pokročilé asistenční systémy automobilů potřebují vysokorychlostní a širokopásmové spojení. Výrobcům, kteří vyberou Ethernet, připravil Marvell Ethernet switch jako system on chip.

Čipy Marvell 88Q5072 a 88Q6113 charakterizuje vysoký počet portů, nízká latence a schopnost přenášet gigabitvé objemy dat, potřebné pro chytré senzory, používané v systémech ADAS.  Fakt, že Marvell investoval do vývoje a zahájení sériové produkce takového čipu, svědčí o tom, že již v současnosti existují automobilky, které pro své řešení ADAS využijí právě vysokorychlostní Ethernet.

Switche využívají architekturu Arm Cortex M7, která umožňuje switch vybavit řadou bezpečnostních funkcí, jako je enhanced deep packet inspection (DPI) a trusted boot.

Čip podporuje nový standard TSN, dosud využívaný zejména v průmyslu. Zaměření na služby filtrování podle IEEE 802.1Qci a predikci rámců podle IEEE 802.1Qbu napovídá, že s TSN se v automotive opravdu počítá. Z pohledu IT je důležitým parametrem přenos až 10Gbps s využitím hardwarového akcelerátoru L3. Zároveň je switch vybaven obvyklou konektivitou pro spolupráci s hostitelským procesorem.

Pro software těchto Ethernet switchů získal Marvell certifikaci ASPICE 2 (Automotive SPICE, Software Process Improvement and Capability dEtermination), která umožní nasadit tyto switche do systémů ADAS, autonomního řízení L3/L4 i bezpečnostních systémů vozidel se stejnou úrovní certifikace.

https://www.marvell.com/automotive/ethernet/88q5072/  
https://www.marvell.com/automotive/ethernet/88q6113/

Hodnocení článku: