Jste zde

XJTAG 3.9: nové funkce pro testy živých obvodů

Testování na úrovni jednotlivých pinů IO, implementace vlastního kódu do testu i rozšíření editoru funkcí pro maximální opakovatelnost testů a analýzu výsledků. To je zatím poslední verze XJTAG.

Provádění testů již oživených zařízení musí brát v potaz funkci samotného zařízení s ohledem na stavy a hodnoty senzorů i na stavy výstupů a jednotlivých pinů. Automatizovaný test tak integruje samotné zařízení, testovací model i tester a jeho rozhraní. Implementace těchto postupů je možná jen ve chvíli, kdy se podaří vytvořit prostředí, kde jsou všechny prvky kompatibilní. Toho si je vědom i XJTAG, který do nové verze testovacího prostředí přidal možnosti pro řízení testů až na úroveň jednotlivých pinů IO nebo spínání napájení a signálů na jednotlivých cestách desky.
Systém pro nastavení nabízí nejen vlastní editor, ale také rozšířené API, které umožňuje napojit uživatelský kód v C#, Visual Basic a jiných jazycích, prostředí NET a spolupracovat například s LabView a TestStand od National Instruments nebo LabWindows CVI.

Pro inženýry pracující s XJDeveloper je nyní efektivnější i kategorizace nových zařízení. Editor umožňuje uživatelům přidávat konfigurovatelné možnosti do modelových souborů. Jeden soubor tak podporuje zařízení s parametry, které se mohou změnit mezi různými implementacemi (např. Zařízení I²C, které lze nastavit na různé adresy), a také umožňuje konstruktérovi zahrnout nastavitelné parametry (např. pro změnu množství textového výstupu nebo ke změně metody programování paměti).

XJTAG 3.9 je nyní k dispozici ke stažení z www.xjtag.com pro stávající klienty s platnou smlouvou o údržbě. Plně vybavené pokusy s bezplatným nastavením počátečního testovacího projektu jsou pro nové klienty k dispozici zdarma

www.xjtag.com

 

Hodnocení článku: