Jste zde

4G/LTE moduly formátu Mini PCI Express

Spolehlivé bezdrátové připojení pro IoT zařízení je základem každé úspěšné aplikace. Quectel má v nabídce řadu mini PCIe řešení pro embedded počítače, routery a další zařízení nasazená v terénu.

Nejmenším členem této rodiny je modul LTE Cat1 EG21-G, který dosahuje maximální rychlost přenosu dat 10Mbps DL/ 5Mbps UL. Je zpětně kompatibilní s existujícími sítěmi EDGE a GSM/GPRS, což zajišťuje jeho připojení i ve vzdálených oblastech bez pokrytí 4G nebo 3G sítí.

EG21-G Mini PCIe podporuje lokalizační technologii Qualcomm® IZat™ Gen8C Lite (GPS, GLONASS, BeiDou/Compass, Galileo a QZSS). Integrovaný GNSS přijímač výrazně zjednodušuje návrh koncového produktu a poskytuje rychlejší, přesnější a spolehlivější lokalizační údaje. Technologie MIMO splňuje požadavky na rychlost přenosu dat a spolehlivost spojení v bezdrátových komunikačních systémech.

 

4G/LTE Cat 4 modul EG25-G mini PCIe sdílí stejnou specifikaci s EG21-G s výjimkou přenosových rychlostí Cat 4 až do 150Mbps DL/50Mbps UL. Pokud potřebujete ještě vyšší přenosové rychlosti, vyberte si modul Quectel EP06 LTE-A (A-Advanced) Cat 6, optimalizovaný speciálně pro aplikace M2M a IoT. Pomocí adoptovaných 3GPP Release 11 technologií LTE poskytuje maximální rychlost přenosu dat až 300Mbps DL/50Mbps UL.

Modul EP06 (např. EP06ELA-512-SGA), navržený ve formátu Mini PCIe, má dvě verze (EP06-E a EP06-A) pro různé cílové oblasti s pokrytím téměř všech hlavních sítí na celém světě.

Široký soubor internetových protokolů, standardních rozhraní a bohatá sada ovladačů pro Windows 7/8/8.1/10, Linux, Android/eCall*) rozšiřují použitelnost modulu pro množství aplikací M2M.

K vybudování kompletního systému s 4G/LTE moduly s rozhraním Mini PCIe budete potřebovat i pigtaily např. C485G-010/113-U.FLantény nebo držáky SIM karet, např. 115-00004. V e-shopu SOS electronic naleznete široké portfolio souvisejících produktů pro váš projekt.

Pokud potřebujete další informace o produktech Quectel, rádi vám poradí na adrese info@soselectronic.cz

 Typické aplikace:

  • Vestavěné počítače a Edge computing
  • Senzorové systémy
  • Řízení dopravy
  • Průmyslové routery
  • Gateways
  • Set-top boxy
  • Průmyslové PDA
  • Odolné přenosné PC
  • Video dohled a řízení technologií

Download a odkazy:

Hodnocení článku: