Jste zde

5 nových piezoelektrických komponentů pro průmyslové aplikace - výhody a možnosti

Jednoduchá montáž, kompaktní rozměry a snadná integrace. Představujeme vám 5 nových piezoelektrických měničů a bzučáků od DB Products, které se vyznačují vysokou kvalitou zvuku a širokým spektrem průmyslových aplikací. Objevte rozšířený sortiment pro akustickou signalizaci a dosáhněte dokonalého zvukového výkonu ve vašem průmyslovém prostředí..

Velká část průmyslových zařízení má dnes nějaký druh akustického výstupu nebo alespoň akustické zpětné vazby. Například potvrzení stisku tlačítka nebo jiné volby na ovládacím panelu nebo displeji s dotykovým panelem (HMI) nebo zvuková signalizace poruchového stavu, například poruchy vyžadující zásah obsluhy.

Měniče a bzučáky DB Products

Ve všech výše uvedených případech se používají různé malé měniče a bzučáky – piezoelektrické, elektromechanické, se stejnosměrným budičem nebo bez něj, tj. měniče známé jako „transducers“ a mnoho dalších. Pro všechny tyto aplikace máme řešení v podobě akustických komponentů od známého výrobce DB Products Limited

„Mezi hlavní přednosti společnosti DB Products patří velmi široká a komplexní nabídka kvalitních akustických komponentů za dostupné ceny, stejně jako profesionální technické poradenství a služby. Výrobce v rámci svých služeb nabízí dokonce i návrh a výrobu nových řešení přesně podle požadavků zákazníků,“ říká Martin Brestovič, produktový specialista SOS electronic. 

Ze sortimentu DB Products jsme do našich skladových zásob vybraly ty nejžádanější typy, aby byly okamžitě k dispozici pro vaše projekty.

DC piezoelektrické bzučáky na panel

Piezoelektrický bzučák s měničem pod označením 21S3120NLFEA-006 je zajímavý především svou velmi jednoduchou montáží na panel pomocí matice ze zadní strany.
Jeho průměr 32 mm je průmyslovým standardem pro podobné bzučáky s tímto způsobem montáže a při této velikosti dosahuje velmi slušné hlasitosti 85 dB / 3 kHz / 12 V. Zde bychom rádi zdůraznili, že měření intenzity zvuku bylo provedeno ve vzdálenosti 100 cm, a nikoli 10–20 cm, jak tomu často bývá u miniaturních typů. V praxi je tedy tento piezoelektrický bzučák výrazně hlasitější než jiné výrobky se zdánlivě stejnými parametry, pokud by byl zvukový výkon měřen ze vzdálenosti 10 cm.
Díky širokému rozsahu napájecího napětí od 5 do 28 V DC a rozsahu provozních teplot od – 30 do + 85 °C je tento piezoelektrický bzučák ideálním řešením pro průmyslové aplikace. Kromě toho připojení pomocí nožových konektorů typu faston a rozměry 4,8 x 0,6 mm zjednodušují další montáž v aplikaci.

AC piezoelektrické měniče bez budiče a s drátovými vývody

Jednoduchý, univerzálně použitelný piezoelektrický měnič bez budiče a s drátovými vývody 185PZ10320LF-LA (tzv. transducer) má malé rozměry o průměru pouze D: 10 mm a vstupní střídavé napětí až 30 V (p-p). K univerzálnosti tohoto typu piezoelektrického měniče přispívají drátové vývody.

AC piezoelektrické měniče bez budiče a v provedení SMD

„Třetí skupina nových akustických komponentů v našem skladu zahrnuje 3 malé piezoelektrické měniče SMD. Díky provedení SMD jsou velmi úsporné na prostor a samozřejmě podporují strojní montáž, známou také jakoSMT nebo pick and place“, ale rovněž pájení přetavením v peci, tzv. reflow proces," pokračuje Martin Brestovič.

Univerzálně použitelný piezoelektrický měnič SMD 186PZ14330LFRMP má rozměry 14 x 14 x 11 mm, hlasitost 80 dB / 5 V / 3,3 kHz a vstupní střídavé napětí max. 30 Vpp.

SMD piezoelektrický měnič 189PZ12400LFMP-003 bez budiče je zajímavý svými parametry. Jeho rozměry činí pouhých 12 x 12 x 3 mm, hlasitost 75 dB / 3 V / 4 kHz a max. 25 Vpp.

Tip: Otvor, kterým vychází zvuk, se nachází na boku. Jedná se o velmi vhodné řešení pro některé specifické aplikace, kdy potřebujete umístit piezoelektrický komponent na okraj desky plošných spojů.

Poslední novinkou je miniaturní piezoelektrický měnič bez budiče 246PZ09400LFMP.
Jedná se o velmi nízký SMD piezoelektrický měnič s rozměry 9 x 9 x 1,8 mm a parametry 65 dB / 3 V / 4 kHz, max. 25 Vpp. Ideální řešení pro aplikace, které jsou velmi náročné na prostor.

Všechny výše uvedené piezoelektrické měniče a piezoelektrické bzučáky DB Products nyní najdete v stálé skladové nabídce SOS electronic s okamžitou dostupností a atraktivními cenami. 

V portfoliu DB Products se nachází mnoho dalších audio komponentů, které vám v SOS electronic rádi zajistí na objednávku. V následujícím katalogu najdete přehled celého sortimentu výrobků společnosti DB Products.

Zajímá vás další informace o výrobcích DB Products nebo potřebujete technické poradenství při výběru produktu? Máte-li jakoukoli jinou otázku nebo požadavek, vyplňte prosím níže uvedený formulář a rádi vám pomůžeme.

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.