Jste zde

70-W BLDC motor driver od TI nastavíte za 10 minut

Nové drivery MCF8316A a MCT8316A přinášejí moderní řízení polem FOC nebo trapézovou komutací bez potřeby externích senzorů a také rozsáhlou sw podporu, která omezuje potřebu programování.

Jedním z hlavních rysů novinek od TI v poslední době je, že zjednodušují život vývojářům. Firmware čipů, specializovaných pro určitou činnost je dotažený do té míry, kdy od vývojáře očekává pouze nastavení parametrů. To má hned několik výhod. Kromě času vývoje se eliminuje možnost napsat do kódu zbytečné chyby a potřebu řešit je ve fázi testování prototypů nebo servisu.

Drivery MCF8316A a MCT8316A pro motory s výkonem do 70W jsou určeny zejména pro současný trh miniaturních domácích zařízení nebo zdravotnické pomůcky jako ventilátory pro podporu dýchání, čističky vzduchu, klimatizace atd.. Celý návrh podle TI potřebuje pouze 18 diskrétních prvků na desce včetně MOSFETů, takže výsledkem může být opravdu miniaturní zařízení. Dalším benefitem, na který TI upozorňuje je minimalizace hluku pohonu díky řízení polem nebo trapézovou komutací.  Řídící algoritmy, obsažené na čipu, řeší kromě řízení pohybu a eliminace hluku také detekci poruch a chyb spolu s ochranou a řešením kritických situací. To také zjednodušuje konstrukci pohonu, kdy polohu rotoru určuje software bez použitrí externích Halových senzorů.

Více informací na  http://www.ti.com/mcf8316a-pr-eu a http://www.ti.com/mct8316a-pr-eu.

Hodnocení článku: