Jste zde

96Boards Dual Camera Mezzanine ctí standardy

Robustní softwarová podpora s Linuxem, výběr nejlepších dostupných komponent a respektování standardů. To je základní charakteristika vývojové platformy specifikace 96 Boards od Avnet.

Avnet představil vývojovou a prototypovou platformu 96Boards ON Semiconductor Dual Camera Mezzanine a prototypovou platformu pro zobrazovací procesor AP1302 ve spojení se dvěma kamerovými moduly. Tato platforma umožní konstruktérům a systémovým technikům vytvářet cenově efektivní aplikace embedded visio s využitím průmyslových standardních technologií.

Dva kamerové moduly Imager Access System (IAS), které jsou v tomto modelu Mezzanine standardně dodávány, používají monochromatický digitální obrazový snímač AR0144 ON Semiconductor. AR0144 je 1megapixelový snímač rozhraní MIPI (Mobile Industry Processor Interface) (1280 horizontálních a 800 vertikálních rozlišení) s rychlostí 60 fps v plném rozlišení. Snímač optimalizuje přesné a rychlé zachycení pohyblivých scén při současném vytváření jasného a ostrého digitálního obrazu. Schopnost zachytit jasný obraz je zásadní pro aplikace, jako je skenování, průmyslová kontrola a navigace dronů.

Respektováním standardu 96Boards karta umožňuje prototypování systémů vidění s nízkou latencí využitím mnoha možností platformy Xilinx Ultra96-V2. Tato prototypová platforma je speciálně vytvořena pro konstruktéry a, systémové inženýry,kteří se zaměřují na aplikace IoT vision, AI a počítačové zobrazování. Platforma využívá standardizace MIPI a sériové rozhraní kamery (CSI2), což jsou specifikace Aliance MIPI. Specifikace MIPI-CSI2 definuje rozhraní obrazových senzorů, ISP a hostitelským procesorem a je široce používána pro vysokorychlostní výstup z obrazových senzorů ve většině embedded systémů.

Obrazový koprocesor API 1302 ON Semiconductor provádí funkce zpracování obrazu v rámci platformy, včetně otáčení, konfigurace a kalibrace senzorů. Tyto funkce zpracování zjednodušují vývoj integrovaného kamerového systému.

AP1302 propojuje senzory a hostitelský procesor pomocí standardů MIPI-CSI2. Rozhraní modulu obrazového snímače IAS pomáhá tento problém vyřešit a umožňuje rychle připojit zobrazovací modul k procesorové desce, jako je například 96Boards Mezzanine. Předchozí zkušenosti se zobrazovacím systémem nejsou nutné, protože IAS je řešení typu plug-and-play.

Vývojová a prototypová platforma 96Boards ON Semiconductor Dual Camera Mezzanine vyvinutá společností Avnet je dodávána se dvěma moduly senzorů IAS a zobrazovacím koprocesorem AP1302.

https://www.onsemi.com/products/sensors/image-sensors-processors/image-sensors/ar0144cs https://www.avnet.com/wps/portal/us/products/new-product-introductions/npi/avnet-96boards-on-semiconductor-dual-camera-mezzanine

Hodnocení článku: