Jste zde

FPGA

PolarFire SoC Discovery Kit - RISC-V a FPGA na jednom místě

SoC PolarFire nabízí první SoC FPGA na bázi RISC-V. Obsahuje výkonný 64bitový mikroprocesorový subsystém se čtyřmi jádry RISC-V založený na rodině U54-MC SiFive a PolarFire FPGA v jediném produktu. Díky této kombinaci nabízí funkce FPGA a zároveň vysoký výkon ASIC a je ideální volbou pro operační systém Linux.

Efinix FPGA pro AI/ML Imaging Část 2: Zpracování obrazu

Nové přístupy k architektuře FPGA přinášejí jemnější řízení a větší flexibilitu pro potřeby strojového učení (ML) a umělé inteligence (AI). V první části jsme si představili architekturu od Efinix a nyní se budeme věnovat propojení vývojové desky s kamerou a problematice zpracování obrazu pomocí FPGA.

Jak vyvinout kompaktní a efektivní napájení pro FPGA

Napájení FPGA není jednoduchá záležitost, ale je to nejdůležitější část systému. Není výjimkou i zdroj, který musí dodat krátkodobě až 50 A. FPGA se používá k výkonným výpočtů při zpracování videa a obrazu, v lékařských systémech, automobilových a leteckých aplikacích, umělé inteligenci a strojovém učení.

Výběr a použití FPGA pro automobilové rozhraní, zabezpečení a výpočetně náročné operace

Výkonné mikrokontrolery nebo speciální aplikační procesory jsou potřené pro náročné výpočetní operace. Vozidlo střední třídy obsahuje 25 až 35 výpočetních jednotek a luxusní vozy potřebují 70 jednotek a více. Mezi náročné výpočetní operace patří pokročilé asistenční systémy pro řidiče (ADAS), infotainment, bezpečnostní funkce a všelijaká konektivita. Pro tyto účely je vhodné využít vlastností FPGA, které pomohou mikrokontrolerům od náročných operací a zároveň přidávají do systému větší flexibilitu.

Stránky