Jste zde

PolarFire SoC Discovery Kit - RISC-V a FPGA na jednom místě

SoC PolarFire nabízí první SoC FPGA na bázi RISC-V. Obsahuje výkonný 64bitový mikroprocesorový subsystém se čtyřmi jádry RISC-V založený na rodině U54-MC SiFive a PolarFire FPGA v jediném produktu. Díky této kombinaci nabízí funkce FPGA a zároveň vysoký výkon ASIC a je ideální volbou pro operační systém Linux.

Microchip reaguje na zvýšenou poptávku po open source architektuře uvedením vývojového kitu PolarFire SoC Discovery, který obsahuje čtyřjádrový procesor aplikační třídy RISC-V. Tento procesor podporuje Linux aplikace v reálném čase a nabízí bohatou sadu periferií včetně 95 kB nízkoenergetických a výkonných logických prvků FPGA.

Discovery Kit je postaven na SoC FPGA PolarFire MPFS095T, který obsahuje vestavěný mikroprocesorový subsystém sestávající ze čtyřjádrového 64bitového CPU založeného na architektuře RISC-V Instruction Set Architecture (ISA). Velký paměťový subsystém L2 lze konfigurovat pro výkon nebo deterministický provoz a podporuje režim asymetrického vícenásobného zpracování AMP. Deska obsahuje podporu pro ekosystém Mi-V Microchip, rozšiřující rozhraní mikroBUS pro desky Click a 40pinový konektor Raspberry Pi a také video konektor MIPI. Rozšiřující desky lze ovládat pomocí protokolů jako I2C a SPI. Součástí je vestavěný programátor FP5 pro programování a ladění struktury FPGA a vývoj aplikací firmware. PolarFire SoC FPGA pokrývají od 25K do 460K logických prvků (LE) a obsahují 12,7 Gbps transceivery.  Pro podrobnosti týkající se FPGA navštivte webovou stránku PolarFire SoC FPGA.

Tato plně vybavená sada umožňuje rychlé testování aplikačních konceptů, vývoj firmwaru a ladění uživatelského kódu. Kromě tradičních prodejních kanálů jsou sady PolarFire SoC Discovery Kit dostupné prostřednictvím pilotního projektu v rámci akademického programu Microchip ve druhé polovině roku 2024. To znamená, že tyto sady budou nabídnuty za sníženou cenu univerzitám, aby budoucí generace inženýrů měla přístup k nejmodernější technologii.

Více informací naleznete na PolarFire SoC Discovery Kit a PolarFire SoC FPGA

Hodnocení článku: