Jste zde

Nordic představil nový nRF7000 pro lokalizaci podle Wi-Fi

Nový doprovodný integrovaný obvod nRF7000 je jedinečný čip Wi-Fi 6 s nízkou spotřebou, optimalizovaný pro skenování sítě Wi-Fi ve frekvenčních pásmech Wi-Fi 2,4 i 5 GHz.

Zatímco někteří výrobci se snaží do svých SoC integrovat všechny možné i nemožné subsystémy, Nordic jde často proti proudu a staví samostatné doprovodné čipy pro jednotlivé aplikace. Stejně je to i u nRF7000 pro lokalizaci, využívající analýzy dostupných Wi-Fi. Samozřejmě, stejnou službu lze spustit na jakémkoli Wi-Fi čipsetu, ale za cenu výkonu v řádu desítek wattů.

Společně s celulárním IoT Systém in Package (SiP) řady nRF91 umožňuje nRF7000 lokalizaci Wi-Fi na základě SSID. Wi-Fi lokalizace Nordic, založená na SSID umožňuje získávání přesných poloh extrémně energeticky účinným způsobem uvnitř i venku, v městských i příměstských oblastech. Jedná se o cenný doplněk GNSS, zejména v budovách a hustě osídlených městských oblastech, kde může GNSS selhat v důsledku slabého signálu a přerušení. Vyhledávání Wi-Fi SSID pro lokalizaci je u produktů, jako jsou chytré telefony, samozřejmostí.
Integrovaný obvod nRF7000 je vysoce optimalizován pro skenování Wi-Fi SSID s velmi nízkou spotřebou energie a nepodporuje datovou komunikaci přes Wi-Fi. Optimalizace umožňuje, aby řešení pro lokalizaci Wi-Fi od společnosti Nordic nabízelo jedinečnou rovnováhu mezi spotřebou energie a přesností lokalizace.

Řešení pro lokalizaci Wi-Fi založené na SSID společnosti Nordic využívá integrovaný obvod nRF7000 pro skenování Wi-Fi a SiP řady nRF91 pro mobilní komunikaci s cloudem nRF . Wi-Fi lokalizace založená na SSID skenuje signály z blízkých přístupových bodů Wi-Fi a přesně určuje polohu trackeru. Toto řešení nabízí přesnost polohy, která je lepší než u mobilních sítí, ale méně přesná než u GNSS, přičemž je energeticky účinnější než GNSS a téměř stejně energeticky účinná jako mobilní.

Severské lokalizační řešení umožňuje kompromis mezi přesností polohy a spotřebou energie. V situacích, kdy je vyžadována vysoká přesnost polohy, je GNSS nejlepší volbou. Pokud však GNSS není k dispozici nebo je potřeba jen velmi hrubé umístění, můžete použít lokalizaci založenou na buňkách a ušetřit tak výdrž baterie. To bude dostatečně přesné, aby vám řeklo, ve které čtvrti se vaše zařízení nachází. Pokud stále nemáte GNSS a potřebujete více přesných informací, zahrnete informace o Wi-Fi za cenu trochu většího výkonu. To bude dostatečně přesné, aby vám řeklo, ve kterém domě se zařízení nachází.

Řešení pro lokalizaci Wi-Fi založené na SSID společnosti Nordic je podporováno sadou nRF Connect SDK pro vývoj softwaru. Při použití ve spojení s cloudovými službami nRF umožňuje SDK snadné bezdrátové aktualizace aplikací, middlewaru a/nebo firmwaru modemu a zároveň poskytuje bezpečný a spolehlivý postup aktualizace.
 

https://www.nordicsemi.com/Products/nRF7000

Hodnocení článku: