Jste zde

IQRF Wireless Challenge uzavřena, probíhá hodnocení

Na straně Microriscu panuje spokojenost: směrem k vývojářům, kteří se přihlásili celkem ze 17 zemí, zatím posílá slova uznání a již brzy přidá i slíbené ceny!
Společnost MICRORISC s.r.o., zaměřující se na výzkum, vývoj, distribuci a export moderních elektronických komponent a modulů, vyhlásila na konci loňského roku atraktivní soutěž o nejlepší aplikaci pro inteligentní platformu bezdrátové komunikace s názvem „IQRF Wireless Challenge“ s cenami v hodnotě více než $10 000. Soutěž byla otevřená všem designérům, inženýrům a také nadšencům z oblasti bezdrátové komunikace či elektroniky a to až do 31. března 2012 (na hw.cz viz např. článek Celosvětová soutěž o nejlepší aplikaci pro inteligentní platformu bezdrátové komunikace „IQRF Wireless Challenge“ se blíží!).
 
 
 

145 soutěžících, 17 zemí světa

 
Do soutěže se přihlásilo 145 soutěžících ze 17 zemí světa. Velké zastoupení mezi soutěžícími měla Česká republika i Slovensko, dále pak Británie, Itálie, Indie, Rumunsko, USA či Maďarsko. Přihlásili se však i designéři z Norska, Kanady, Indonésie či Číny.
 
Do soutěže bylo podáno několik desítek designů, které jsou nyní v první fázi hodnocení. Návrhy, které splňují základní kritéria soutěže, postupují do podrobného hodnocení. To bude probíhat během měsíce dubna a poté budou vyhlášeny a uděleny ceny v soutěži. Všem zúčastněným v soutěži patří uznání a poděkování za jejich práci a nápady. Další informace sledujte na stránkách HW serveru nebo http://www.iqrf.org/contest/.
 
IQRF je česká platforma inteligentní bezdrátové komunikace v bezplatných pásmech 868 MHz a 916 MHz. Umožňuje paketový přenos s velmi malou proudovou spotřebou. Při nízkých nákladech nabízí vysokou výkonnost, spolehlivost, bezpečnost a velice snadné použití. Je vhodná pro libovolné elektronické zařízení, kdekoli je potřeba přenos informací, jako dálkové ovládání, monitorování, alarm, zobrazování a zpracování dálkově pořízených dat nebo připojení více prvků do bezdrátové sítě. Vysoce kompaktní komunikační moduly s integrovaným řídicím mikroprocesorem a dalšími periferiemi mají zabudován operační systém, který kromě řady užitečných funkcí obsahuje i komunikační protokol s podporou komplexních sítí IQMESH. IQRF je ucelená platforma s modulárními prvky. Nachází uplatnění v automatizaci budov, telemetrii a dalších nejen průmyslových oblastech. Mnoho jejích unikátních vlastností je chráněno řadou českých i světových patentů.
Hodnocení článku: