Jste zde

Technologické novinky míří do Brna. Co uvidíte na MSV?

Vystavovatelé se na Mezinárodní strojírenský veletrh, který se letos uskuteční v termínu 7. až 11. 10. 2013, intenzivně připravují. Řada z nich již ohlásila představení zajímavých exponátů.
Společnost Šmeral Brno, která patří mezi firmy účastnící se všech dosavadních ročníků MSV, chystá výstavní premiéru unikátního zařízení, vyvinutého  ve spolupráci s firmou Bionic. Mikrovlnný reaktor mf60D pracuje na principu katalytické depolymerizace a dokáže přeměňovat materiály bohaté na uhlovodíky, jako komunální odpad či biomasu, na olejový kondenzát, plyny, uhlíkatý zbytek a vodu.
 

 
V oboru automatizace je tradičním vystavovatelem společnost KUKA, která bude v české výstavní premiéře prezentovat nové průmyslové roboty řady AGILUS s novým řídicím systémem KR C4 Compact. Samozřejmě nebudou chybět ani roboty řady QUANTEC a smyslem celé rozšířené expozice bude ukázat „naživo“ zákazníkům, jak snadná automatizace může být.
 
Další tradiční účastník Hotset ČR představí několik zajímavých novinek firmy Optris, která se zabývá bezkontaktním měřením teploty. Jde například o zcela unikátní řešení pro bezpilotní letouny, díky kterým je možné za pomoci infrakamery provádět různé druhy inspekcí, například solárních elektráren.
 
Termokamera Optris PI400 snímá s vysokým rozlišením infračervené snímky při rychlosti 80 Hz. S rozměry 56 x 46 x 90 mm je nejmenší infrakamerou ve své třídě. Včetně objektivu váží pouhých
320 gramů
 

Atraktivní doprovodný program

  • Významná část doprovodného programu se zaměří na rozvoj ekonomické spolupráce s Tureckem jako partnerskou zemí MSV 2013. Chystá se mj. seminář na téma spolupráce na třetích trzích a konference o technologické spolupráci v oborech doprava, energetika a průmyslová automatizace. Tradiční součástí MSV budou i další akce na podporu zahraničně – obchodní spolupráce a českého exportu jako Business den Ruské federace a Business den Běloruska.
Společnost UNIS na MSV vystavuje od roku 1992. Pro letošek připravuje názornou přehlídku produktu PHARIS® - výrobního informačního systému, u kterého si zájemce může rychle a snadno vyzkoušet všechny funkce pomocí přenosného modulu a ponořit se tak do simulace plánování výroby přímo na výstavišti. Zájemci o leteckou techniku v této expozici uvidí roztáčení proudového motoru zapůjčeného z První brněnské strojírny, u kterého UNIS zajišťuje řízení.
 
Mezi vystavovateli opět nechybí ani společnost ABB, která návštěvníkům předvede druhou generaci kompaktních, robotických svařovacích buněk FlexArc - robotizované pracoviště pro sériovou výrobu s mnoha funkcemi. Zajímavým exponátem bude také multifunkční robot IRB 120 s hmotností pouhých 25 kg. Mezi jeho typické aplikace patří obsluha strojů či manipulace s materiálem, ale na veletrhu se představí v podobě robotického výčepu FlexBeer.
 
„Inteligentní revolucí“ ve svařování slibuje předvést společnost Fronius. Na MSV připravuje prezentaci nové generace svařovacích zdrojů TPS/i, která je výsledkem několikaleté práce firemních vývojářů.  
 
IRB 120 je nejmenším, multifunkčním průmyslovým robotem ABB s hmotností jen 25 kg, nosností 3 kg (4 kg bez re-orientace) a dosahem 580 mm. Rychlé a přesné zařízení má k dispozici veškerý
vývoj z ostatních typů
 
Novinky najdeme také v expozici společnosti STILL ČR, která na MSV oceňuje právě zájem návštěvníků o inovace a možnost předvést výrobky přímo v provozu. Ve vývoji se zaměřuje na technologie šetrné k životnímu prostředí, jako zpětné využívání energie, hybridní pohony, akumulátory nové generace, používání filtrů pro zachycování nečistot apod. Na veletrhu představí mj. svůj nejefektivnější produkt - inovovaný model RX 70 Hybrid, jediný sériově vyráběný vysokozdvižný vozík s hybridní technologií pohonu ve třídě s nosností 3 až 3,5 t.
 
Společnost Vítkovice Machinery Group svou prezentaci zaměří na dodávky pro strojírenskou metalurgii. O Zlatou medaili se letos bude ucházet s vakuovacím zařízením, které již funguje v Železárnách Hrádek u Rokycan.
 
Zajímavých novinek a exponátů bude samozřejmě daleko více, informace o nich jsou k dispozici na www.bvv.cz/msv (zdroj) v sekci Vystavovatelé se představují.
 
Hodnocení článku: