Jste zde

Detekce plynů? Jde to i snadněji

Hlídat koncentraci nebezpečných plynů je s hotovými kalibrovanými moduly série USM 5.1 hračka.
Je všeobecně známo, že je vhodné a často i nutné monitorovat vzduch v různých výrobních provozech, nákupních centrech, ale i v menších budovách a domácnostech. Za tímto účelem Vám distributor, společnost SOS electronic, již několik let nabízí špičkové senzory od japonské společnosti Figaro. Jak to však bývá, aplikace samotných senzorů vyžaduje určitý vývoj a někdy i náročnou kalibraci, což může být nevýhodné a nákladné, zejména při menších výrobních sériích.
 
 
Proto byly na sklad zařazeny hotové kalibrované moduly série USM 5.1, využívající ověřené senzory Figaro. Série USM 5.1 sestává z 5 typů k monitorování CO, etanolu, metanu, LPG ​​a vodíku. S těmito moduly se nemusíte starat o vývoj, testování ani kalibraci. Ke správné funkci je pouze třeba připojit modul ke zdroji 5 VDC.
 
Výstup s otevřeným kolektorem dokáže spínat relé, sirénu apod. Moduly sice neposkytují údaj o okamžité koncentraci daného plynu, jsou ale dle tabulky nastaveny na určitou hodnotu koncentrace, při které sepnou výstupní tranzistor.
 
 
Co se týká ceny, vychází série USM docela výhodně, zejména pokud si uvědomíme, že jde již o hotové, kalibrované a otestované řešení, obsahující poměrně nákladný senzor. Proto jsou moduly ideální ke konstrukci různých bezpečnostních zařízení s minimálním vynaloženým úsilím.

Detailní informace Vám poskytne datasheet USM 5.1. Moduly jsou pak dostupné přímo ze skladu distributora – v případě zájmu pište na info@soselectronic.cz.


 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • pět typů modulů pro monitorování koncentrace plynů
  • hotové kalibrované řešení
  • určeny pro metan, LPG, etanol (alkohol), vodík (H2) nebo CO
  • mimořádně jednoduchá aplikace
  • napájení 5 VDC
  • výstup s otevřeným kolektorem
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: