Jste zde

Zpracování signálů

Laserová dioda, fotony – fungování laseru v elektronice

Laserová technologie je široce používána v mnoha průmyslových a lékařských zařízeních. Optické sítě, laserové tiskárny, laserové teploměry, jednotky CD-ROM/DVD, čtečky čárových kódů – každé z těchto zařízení těží z výhod laseru. Při každodenním používání nepřemýšlíme o tom, jak funguje a jak vznikl laser umístěný uvnitř, a to je téma, které stojí za pozornost.

Jak může LIDAR zlepšit viditelnost vašeho robota

LIDAR je nezbytnou technologií pro roboty, kteří musí navigovat v neznámém prostředí. Díky schopnosti měřit vzdálenost a vytvářet 3D mapu okolí mohou roboti snadno identifikovat překážky a vyhnout se srážkám. Přečtěte si, jak LIDAR může pomoci zlepšit viditelnost vašeho robota a snížit riziko nehod.

Výhody přechodu od senzoru SHT3 k novému SHT4 - srovnání senzorů vlhkosti od Sensirion

Senzory vlhkosti se neustále vyvíjejí. I společnost Sensirion přináší sensory se stále lepšími technickými parametry. Platí to i pro nejnovější čtvrtou generaci senzorů SHT4x, která přináší několik výrazných vylepšení oproti předchozí generaci SHT3. V srovnání od SOS electronic se podíváme na klíčové vlastnosti obou senzorů a vysvětlíme, proč byste měli zvažovat přechod na novější verzi.

Jak přizpůsobit analogové části digitální řídicí smyčky

Rychlé digitální systémy vyžadují vyšší flexibilitu a modularitu. Proto přechod od klasických analogových regulátorů k digitálním regulačním smyčkám je nevyhnutelnou záležitostí. Digitální řešení poskytuje vyšší přesnost, flexibilitu a nižší náklady, ale vyžadují pečlivou pozornost při výběru ADC a DAC převodníku.

Výroba záznamníků teploty je jednodušší

Konečně! Švýcarská akreditační služba (SAS) akreditovala společnost Sensirion ke kalibraci. Je to významné usnadnění práce pro výrobce záznamníků teploty. Produkt již není třeba certifikovat. Stačí použít ISO/IEC 17025: 2017 kalibrovaný senzor STS32, STS33 nebo SHT33 od společnosti Sensirion. Jak to funguje?

Stránky