Jste zde

Obrazové snímače ST BrightSense zvýší přesnost a rychlost průmyslových aplikací

Senzory s technologií BrrightSense zlepší strojové vidění pro automatizaci výroby, robotiku, AR/VR a lékařské aplikace.

Výrobci polovodičů většinou pevně určují cílové segmenty svých produktů. Má to jasné důvody. Certifikace a garance shody s normami, kalibrace, deklarace životnosti i specifické technologie se propisují do ceny čipu, takže například čip pro segment aerospace stojí desetkrát více než čip s podobnými vlastnostmi pro běžné použití. Stejnou roli hraje i to, že výrobce trefí cílový segment tak dobře, že potom stačí tak tak pokrývat jeho požadavky a na další rozšiřování není čas. Tento případ nastal u ST, která nyní uvolnila obrazové snímače BrightSense pro průmyslový segment. Tyto senzorové technologie ST byly historicky nabízeny pouze kvalifikovaným zákazníkům zejména v segmentu automotive a ST těchto senzorů dodala více než miliardu kusů.

Pro volný trh je určena sada hardwarových sad plug-and-play, modulů vyhodnocovacích kamer a softwaru, které usnadňují vývoj pomocí obrazových snímačů ST BrightSense s globální závěrkou. Na rozdíl od konvenční rolovací závěrky mohou snímače s globální závěrkou vzorkovat všechny pixely současně, aniž by došlo ke zkreslení a výrazně snížit spotřebu energie, pokud jsou připojeny k osvětlovacímu systému. Snímače ST BrightSense CMOS s globální závěrkou implementují pokročilou technologii pixelů se zadním osvětlením, vyrobenou ve vlastním závodě ST ve Francii, která zajišťuje vysokou ostrost obrazu pro zachycení jemných detailů, například při čtení čárových kódů. Jejich vysoká citlivost zvyšuje výkon při slabém osvětlení a umožňuje rychlé snímání obrazu, což zlepšuje reakce, jako je vyhýbání se překážkám u mobilních robotů a rozpoznávání obličeje v osobní elektronice. Pokročilá 3D skládaná konstrukce senzorů umožňuje poskládat vysoké rozlišení na extrémně malou plochu matrice, což usnadňuje integraci všude tam, kde je omezený prostor. Vlastní technologie zajišťuje také pokročilé zpracování obrazu na čipu pro automatickou expozici, korekci a kalibraci. Díky rozhraní MIPI-CSI-2 jsou ideální pro vestavěná zařízení pro vidění a edge AI.

Nová nabídka ST zahrnuje moduly zkušebních kamer, které integrují obrazový snímač, držák objektivu, objektiv a flex konektor plug-and-play pro okamžitou integraci obrazových snímačů. Moduly nabízejí výběr malých rozměrů až do 5 mm2 a různé možnosti čoček pro různé aplikace. Doplňkové softwarové nástroje jsou k dispozici ke stažení zdarma na webových stránkách ST, jako je grafické uživatelské rozhraní pro PC a ovladače Linuxu, které napomáhají integraci s oblíbenými platformami zpracování, včetně mikroprocesorů STM32MP2.

Rodina globálních závěrek ST BrightSense v současné době zahrnuje monochromatické snímače VD55G0VD55G1 a VD56G3 s rozlišením od 0,38 Mpixel do 1,5 Mpixel a také barevný VD66GY s 1,5 Mpixel.

Pro více informací navštivte www.st.com/brightsense

Hodnocení článku: