Jste zde

HDC1000 měří vlhkost a teplotu. Měří jen 2x1,6 mm

Čidlo teploty a vlhkosti v pouzdru typu WLCSP a s rozhraním I2C, to je nová miniatura od TI.
Společnost Texas Instruments se pochlubila další novinkou, tentokrát nepatrným obvodem HDC1000 v pouzdrech typu WLCSP (Wafer Level Chip Scale Package) o rozměrech jen 2,04 mm x 1,59 mm a s funkcí, popsanou přímo v jeho názvu: Low Power, High Accuracy Humidity and Temperature Digital Sensor. Jedná se tak o integrované čidlo vlhkosti a teploty s nízkou vlastní spotřebou a přesností postačující pro řadu běžných aplikací, od systémů HVAC a chytrých termostatů přes bílé domácí spotřebiče až třeba po nositelnou elektroniku, kde zejména oceníme vskutku miniaturní provedení. Při odběru 1 000 ks za jeden obvod zaplatíme již od $2.50.
 
K měření vlhkosti výrobce využívá nového kapacitního senzoru, přičemž obě čidla, vlhkostní a také to teplotní, kalibruje již ve výrobě. Snímací prvek obvodu HDC1000 najdeme na jeho spodní straně, takže lze očekávat určitou odolnost vůči špíně, prachu a dalším znečišťujícím látkám. Funkční teplotní rozsah bude ohraničen –40 °C a +125 °C.
 
 
Relativní vlhkost prvek měří s typickou přesností ±3 %, teplotu pak s chybou ±0,2 °C. Napájení je stanoveno na 3 – 5 V, přičemž v režimu spánku klesá odběr až na 200 nA. Více informací naleznete na stránkách produktu: http://www.ti.com/product/hdc1000. Pro zájemce zde byla připravena rovněž vývojová deska. Záměnou prvního písmene v názvu obvodu se pak dostáváme k zajímavému převodníku LDC1000, taktéž od TI (na HW serveru viz také článek Natáhněte pružinu, dolijte inkoust. Vzniklou cívku převede LDC na číslo).
 
 
Zdroj: TI (www.ti.com)
 

 

Hodnocení článku: