Jste zde

Posvítili jsme si na svítivost univerzálních LED

Jeden příklad za všechny: super červené LED Kingbright SR-J4 byly porovnány se standardní sérií od stejného výrobce.

Vzorek vysoce účinné LED zdarma

  • Nabízíme Vám možnost získat vzorek diody Kingbright L-7113SRC-J4 (5 mm, THT) zdarma. Stačí jen odpovědět na jednoduchou otázku: Jaký je vyzařovací úhel typu L7113SRC-J4?
  • Pět výherců v SOS vylosují 19. května 2014
Porovnání parametrů je většinou nejexaktnější metoda, pomocí které porovnáme dvě podobné součástky. Jak to však vypadá v praxi? U veličiny jako je svítivost nebo intenzita osvětlení nás asi více zajímá subjektivní vjem - jak to svítí v reálném zapojení. Proto se distributor, společnost SOS electronic, rozhodl pro přímé srovnání.
 
Vlevo je vysoce svítivá LED ze série SR-J4, konkrétně 3 mm THT typ L-7104SRC-J4, a vpravo pak kvalitní LED série L-934SRC-C (nutno dodat, že už i tato LED má vyšší než standardní svítivost). LED byly zapojeny do série, takže jimi tekl stejný proud, zatímco byly použity dvě v praxi běžné hodnoty, 1 mA a 10 mA. Fotografie byly pořízeny při stejné citlivosti s hodnotami F10 +1/400sec a F13 +1/3200sec.
 
A závěr? Oba typy mají své výhody (méně svítivá hlavně v ceně). Vzhledem k velmi příznivé ceně účinnějšího typu však můžeme doporučit raději tento nový typ SR-J4, jakož i další podobné, např. sérii ZGK, SRY a jiné. Ve výsledku to vždy přinese nižší spotřebu, větší výdrž baterií, bezproblémové připojení k logickým obvodům atd.
 
Bližší informace Vám poskytnou katalogové listy SR-J4, ZGK a SYK. Písmeno „C“ v označení typů, např. ZGCK nebo SYCK, znamená čiré pouzdro (Clear).
 
 
V případě zájmu o jakékoliv LED z portfolia Kingbright neváhejte kontaktovat distributora na adrese info@soselectronic.cz.
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • univerzální, vysoce účinné LED
  • výrazně vyšší svítivost než u standardních typů (při stejném proudu)
  • výrazně menší proud, potřebný k dosažení stejné svítivosti
  • SMD i THT pouzdra
  • dostupné v různých barvách a verzích
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: