Jste zde

Visaton AMP 2.2: nejjednodušší cesta, jak připojit reproduktor

Pokud řešíte otázku buzení reproduktoru a vhodný zesilovač přímo ve vaší aplikaci chybí, nabídneme vám řešení.
Audio zesilovač - obyčejně jedna z prvních konstrukcí, kterou chce vyzkoušet každý začínající elektronik. LM3886, TDA2030, 2020, ti starší i MBA810 nebo rovnou pár tranzistorů. Pamatujete na tu radost, když to začalo hrát? Lepší už je snad jen jednoduché AM rádio s feritovou anténou!
 
Dnes už samozřejmě stačí jeden audio IO, k tomu pár součástek a máme hotový koncový stupeň, klidně i ve třídě Hi-Fi. Profesionál by možná měl ještě nějakou připomínku ke vstupnímu filtru, stabilitě nebo napájení, ale ve skutečnosti přidáme jednoduchý audio zesilovač na DPS docela snadno i tak.

 

Když je hotové lepší

 
Pokud ovšem nechcete, nebo na vaší desce nemáte prostor pro přidání koncového stupně, příp. (a to je možná nejčastější případ) potřebujete dodatečně osadit reproduktor na místo, kde původně nebyl plánován, potom snad neexistuje nic pohodlnějšího a efektivnějšího než použít hotový modul Visaton AMP 2.2.

AMP 2.2 je solidní stereo zesilovač v plastové krabičce se vstupem i výstupem realizovaným pomocí 3,5 mm jacků, napájený 12 V DC / 1,1 A (adaptér je třeba dokoupit samostatně). Pro reálné použití k ozvučení různých zařízení, kiosků apod. by měl výstupní výkon 2x 3,1 W / 5 % postačovat. Hlasitost se nastavuje jednoduše potenciometrem.

 

Ve dvou verzích

 
Zesilovač má dvě příruby pro snadnou montáž pomocí šroubů. AMP 2.2 pak dostaneme ve dvou verzích:
 
  • AMP 2.2 – vstupní citlivost 60 mV (pro plné vybuzení), SNR 61 dB a
  • AMP 2.2 LN – verze s vyšším odstupem signál / šum (SNR 81 dB), vhodná pro všechny běžné zdroje s dostatečně silným výstupem. K plnému vybuzení stačí na vstupu 700 mV.
 
Ve stabilní skladové nabídce distributora, společnosti SOS electronic, najdete verzi AMP 2.2 LN jakož i vhodné napájecí adaptéry, např. NR120P150PGS/E+. AMP 2.2 LN bude vhodný též k buzení „bezmembránových“ reproduktorů Visaton Exciter, pokud ovšem nepožadujeme maximální výkony, jakých jsou tyto měniče schopny dosáhnout.

Skladem jsou samozřejmě k dispozici i mnohé další díly Visaton. V případě zájmu, a to i o neskladové typy nebo repro-kity z produkce Visaton, pište na info@soselectronic.cz.
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: