Jste zde

19" držák pro produkty HW Group

Již při vývoji zařízení se musí myslet na to, kde všude se zařízení bude instalovat. Jednotky pro monitoring prostředí a spotřeby energií HW Group mají různé rozměry a často se v provozu uplatní jejich sestava. Proto byl vyvinut univerzální držák do 19" rack rozvaděče. Držák umožní uchycení celé řady produktů HW Group v různých kombinacích.
 

 

Instalace drobných dohledových zařízení do 19“ rozvaděčů má často podobný scénář. Jednotka se přichytí tam kde je místo (a to bývá zpravidla jen na některé ze zadních stojen, že…). Když je potřeba doplnit další jednotku, najde se další volné místo a po několika takových zásazích je rozvaděč ověšen různými přídavky ze všech stran. 
Jinou variantu přinesl zákazníkům výrobce jednotek pro monitoring prostředí a spotřeby energií HW group. K řadě svých jednotek vyvinul univerzální držák do 19“ skříní, který do jedné výškové jednotky usadí několik  funkčních jednotek různých typů.
Držák se skládá ze dvou částí, které se pomocí tří šroubů M3x6 sešroubují dohromady. Tato konstrukce je výhodná z důvodu balení a zároveň zabraňuje kroucení v důsledku teplotního namáhání. Držák z ocelového plechu obsahuje dostatek otvorů pro uchycení různých monitorovacích jednotek. 
  
    
 
Obr.1. Držák složený ze dvou částí
 
Obr.1. Držák složený ze dvou částí
 
Aby stavebnice byla jednoduchá, jsou  produkty HW Group rozděleny do 4 skupin.Tentokrát nikoli podle funkce, ale podle rozměru.  Do skupiny A patří například Poseidon2 4002 nebo GSM brána HWg-SMS-GW.  Skupina B tvoří řada Poseidonů druhé řady 3266 a 3268, která slouží jako vzdálený dohled sensorů přes internet. Skupina C obsahuje detektor zaplavení HWg-WLD nebo HWg-Ares 12/14, který umožňuje vzdálený dohled přes GSM signál.
 
 
 
Obr.3. Kombinace a způsob uchycení jednotlivých typů zařízení
 
 
Univerzálnost je vidět z předchozího obrázku. Do jednoho držáku lze sdružit různé typy zařízení, které nám jsou schopny zajistit dohled  nad jakýmkoli hlídaným prostorem, například sestava  Poseidon2 3268 + HWg-WLD + SH4 + HWg-sms-GW.
Tato kombinace dokáže kompletně zabezpečit celý rozvaděč nebo objekt. K binárním vstupům  Poseidonu2 3268 lze připojit PIR detektory pohybu, dveřní  kontakty, k výstupu pak sirénu pro vyhlášení alarmu. Detektor zaplavení HWg-WLD hlídá případné úniky vody z klimatizace nebo kdekoli v místnosti. Pomocí sms brány HWg-sms-GW systém informuje obsluhu přes sms. Přístupový systém HWg-SH4 obstará autorizaci přístupu do místnosti nebo rozvaděče. To vše se vejde do jednoho slotu v rozvaděči . Ve srovnání s instalací jednotlivých zařízení na boční lišty se ušetří cenné místo a je zachována přehlednost  v celé instalaci. 
 

 
Obr.4. Reálný pohled na kombinace zařízení
Hodnocení článku: