Jste zde

AWS IoT Core pro LoRaWAN přidává monitorování metrik

AWS umožňuje vytvářet dashboardy s využitím historických dat zařízení v síti LoRaWAN, například pro sledování správné funkce vozidel atd.

Síťové prostředí LoRaWAN se díky jednoduchosti prosazuje při budování privátních sítí v průmyslových areálech, při správě městského majetku i v sektoru energie a utilit pro odečty měřičů. Úsporný protokol ale umožňuje přenášet pouze omezené množství dat a v jeho možnostech není ani dálkový management zařízení. Pokud mají být data zpracovávána a využívána, musí pomoci cloudová aplikace.  

AWS IoT Core for LoRaWAN představil novou aplikaci pro monitorování vozového parku, která vývojářům umožňuje zaznamenávat a vizualizovat kritické provozní a zdravotní parametry související s fungováním bran a zařízení založených na LoRaWAN. Pomocí nové funkce metrik mohou nyní vývojáři rychle zaznamenávat údaje o stavu systému, jako je síla signálu připojení, rychlost přenosu dat a latence brány, a analyzovat výkon svého vozového parku.

Funkce metrik shromažďuje, agreguje, vypočítává a ukládá klíčová historická provozní data zařízení pro zařízení a brány založené na LoRaWAN. Vývojáři mohou tyto datové sady použít k vytvoření softwarových aplikací pro řídicí panely, které mohou provozovatelům vozových parků pomoci získat ucelený přehled o výkonu jejich vozového parku a pomoci zefektivnit rutinní monitorování vozového parku. Pomocí funkce metrik mohou vývojáři rychle identifikovat a řešit potenciální provozní problémy, omezit narušení způsobená poruchou zařízení nebo brány a snížit náklady spojené s řešením problémů se systémem a pracovními postupy údržby v terénu. Pro přístup k funkci metrik mohou vývojáři použít konzoli AWS IoT Core pro LoRaWAN a přihlásit se k této funkci. Mohou také použít rozhraní API k integraci těchto metrik do svých vlastních softwarových aplikací.

Tato nová funkce je dostupná ve všech regionech, kde je k dispozici AWS IoT Core pro LoRaWAN. Podrobné informace o přístupu k těmto metrikám a jejich využití najdete v příručce pro vývojáře AWS a v dokumentaci k rozhraní API.

Hodnocení článku: