Jste zde

Blue Bean - Miniaturní USB modul pro Wifi a Bluetooth

Modul BLUE-BEAN od firmy 8DEVICES poskytuje dvě rozhraní USB pro připojení aplikací Wi-Fi a Bluetooth 4.2. Radiový modul je k dispozici ve verzi s integrovanou anténou nebo s konektorem pro připojení externí antény. To vše je na ploše o velikosti Mini SIM karty.

O modulech společnosti 8 devices jsme psali v článku "8devices wifi moduly i pro prumyslove aplikace". Nyní se zaměříme na novinku Blue Bean, která doplňuje celé portfolio modulů.

BLUE Bean je založen na rádiovém čipu QCA9377-7 od společnosti Qualcomm. Modul s integrovanou anténou má velikost 24 x 12mm a modul s konektorem Murata HSC pro připojení externí antény má rozměry pouhých 17 x 12 mm. Proto se moduly BLUE Bean řadí k těm nejmenším. Blue Bean dokáže pracovat v pásmu WIFI 2,4 GHz i 5GHz. Má podporu Wave2 WIFI s MU-MIMO, což umožňuje přístupovému bodu vysílat data simultánně několika klientům. Modul podporuje Bluetooth 4.2. Class1 i Class2. Má integrovány speciální mechanismy koexistence pro bezproblémový provoz s WIFI. K modulu jsou volně stažitelné drivery pro Linux, Windows 10 a operační systém Android.  Jeho spotřeba dosahuje v režimu standby 240 uA. Při použití WIFI se spotřeba pohybuje od 356 do 480mA (Dle použité frekvence 2,4 GHz či 5GHz). Při využívání Bluetooth se dostaneme na úroveň 22,5mA při příjmu a 38,5mA při vysílání. Hodnoty spotřeby jsou při použití napájení 3,3V.  Modul je navržen pro montáž SMT, která usnadní implementaci do desky plošných spojů.

 

Vlastnosti

• 802.11a / b / g / n / ac, 2,4 a 5 GHz, 1x1 SISO, 433 Mb/s přenosová rychlost, výstupní výkon až 20 dBm
• Podpora velikosti kanálů 20/40/80 MHz
• STBC, MU-MIMO, vysílací paprsek
• Bluetooth v4.2 + HS zpětně kompatibilní s v1.x a v2.x
• Konektor (typ konektoru Murata HSC: MM4829- 2702RB0) nebo integrovaná dvojpásmová anténa
• Ovladače systému Windows, Android a Linux
• Jádrem je čipsetu QCA9377-7 Qualcomm
• Průmyslový rozsah teplot -40 až +85 ° C
• Velmi malé rozměry (17 x 12 mm bez antény nebo 24 x 12 mm s anténou)
• Vhodný pro povrchovou montáž
• Dostupná rozhraní - Bluetooth USB 1.1, WLAN USB 2.0
 

Rozměry a pinové uspořádání

Pinové uspořádání

 

Blokové schéma

Vývojový kit

Ke každému modulu je dobré mít vývojový kit, se kterým si vývojář může vyzkoušet všechny dostupné funkce aniž by potřeboval hotový hadrware pro vaši novou aplikaci. Vývojový kit obsahuje dva USB konektrory. USB pro Wifi je označen jako 1 a USB Bleutooth je označen jako 2. Modul Blue Bean obsahuje keramickou anténu, kterou najdete pod číslem 3. Pro zapínání a vypínání WIFI a Bluetooth slouží piny pod čísly 4 a 5. Samotný modul uvidíte v obrazku pod číslem 6. 

Celkový přehled všech produktů společnosti 8 devices lze najít na přiloženém excel dokumentu nebo přímo na stránkách výrobce https://www.8devices.com/about. Více informací o modulu naleznete zde https://www.8devices.com/products/blue-bean

V případě zájmu kontaktujte prosím distributora https://www.codico.com/en/Manufacturers/8Devices.htm, email: Petr.Rocek@codico.com. Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy.

Embeded World 2018

Codico bude na největší výstavě elektronických systémů, internetu věcí, elektronické mobility a energetická účinnosti. Na veletrhu Embeded World v Norimberku v Německu, který představuje celý svět vestavěných systémů. Najdete je v hale 3, stánek 310, kde odborníci na výrobky a prodejní inženýři nabídnou cenné rady, podporu a informace o nejnovějších technických trendech. 

Volná vstupenka a další podrobnosti zde: https://www.codico.com/CODICO-at-the-embedded-world.htm

 

 

Hodnocení článku: