Jste zde

Bluetooth ESL přidává protokoly pro regálové štítky

Bluetooth může segmentu ESL nabídnout mix ultra nízké spotřeby, provozní spolehlivosti i efektivní multi-kanálové komunikace, kterou rozvinul standard Auracast.

Systémy pro elektronické regálové štítky (ESL) spoléhaly na proprietární protokoly pro bezdrátovou komunikaci, což představovalo potenciální překážku pro globální rozšíření. Zavedení bezdrátového standardu pro trh s elektronickými regálovými štítky (ESL) odemkne další fázi digitální transformace maloobchodu, která přinese lepší výsledky jak pro obchody, tak pro zákazníky.

Ceny v maloobchodních regálech tradičně značí pracné papírové cenovky a manuální procesy. Dynamika maloobchodních cen nutí prodejce ceny měnit někdy i několikrát za den. Celý proces je navíc zatížen chybovostí i možným rozdílem cen v informačním systému pokladen a cenovek v čase. Dopady jsou nepříjemné nejen pro zákazníky, ale zejména pro obchodníky, kterým řešení sporných položek přináší ztráty a časovou zátěž s jejich řešením.
Elektronické regálové štítky jsou malé, bateriově napájené displeje elektronického papíru, které nahrazují papírové štítky a prezentují informace o produktech a cenách na okraji regálu. Pro komunikaci s centrálním uzlem využívají bezdrátovou technologii. Systémy ESL nabízejí maloobchodníkům možnost automatizovat ceny, zavést efektivnější provoz v obchodech a zvýšit spokojenost nakupujících.

"Maloobchodníci se stále více zaměřují na technologie internetu věcí (IoT), které jim pomohou dosáhnout provozní efektivity, zvýšit konverzi a povzbudit zákazníky, aby se vrátili do obchodů," řekl Andrew Zignani, ředitel výzkumu společnosti ABI Research. "Někteří maloobchodníci však váhají s přijetím technologií ESL kvůli obavám ze závislosti na konkrétním dodavateli, nízké interoperability, škálovatelnosti a limitované použitelnosti. Zavedení standardu Bluetooth ESL pomůže snížit potenciální překážky pro maloobchodníky, kteří chtějí investovat do technologií IoT a urychlit přijetí a inovace."

Standardizace štítků regálu pomocí technologie Bluetooth také nabízí výhody vývojářům ESL, včetně úspor z rozsahu a lepší alokace vývojových zdrojů.Produkty Bluetooth ESL budou využívat nové funkce, které byly dnes vydány v základní specifikaci Bluetooth verze 5.4, stejně jako nadcházející specifikaci profilu elektronického štítku, která definuje, jak tyto nové funkce používat k vytváření interoperabilních systémů ESL.

www.bluetooth.com/esl 

Hodnocení článku: