Jste zde

Bluetooth modul FMB100 Flairmeshs - s duálním režimem, založený na čipové sadě Qualcomm

FMB100 je bluetooth modul v. 5.2 class 1 o velikosti nehtu. Spojuje několik nejžádanějších funkcí s nejlepším RF výkonem ve své třídě. To z něj činí jedinečné SOC řešení, ať už pro tradiční datovou komunikaci bluetooth, nebo aplikace internetu věcí, které potřebují spolehlivou konektivitu. 

Klíčové vlastnosti BT modulu FMB100 Flairmesh:

  • duální režim bluetooth 5.2 
  • podpora BLE 2M PHY 
  • výkon TX BR +13 dBm, citlivost RX BR −97 dBm 
  • +5dBm BLE TX power, −100dBm BLE 1Mb/s RX sensitivity 
  • podpora profilů SPP, HID, OPP, GATT, další standardní profily na vyžádání 
  • UART/I2C/SPI master multiplexní s PIO 
  • 10 digitálních PIO (multiplexních s UART/I2C/SPI), 3 LED výstupy multiplexní s AIO 
  • podpora kodeků SBC, AAC a AptX 
  • rozměry: 22 mm × 12 mm × 2,2 mm

Bluetooth modul FMB100, od australské společnosti Flairmesh, je certifikovaný v souladu s nejnovější verzí bluetooth 5.2. Mnohé z existujících modulů jsou zatím pouze ve verzi 5.0, 4.2, nebo dokonce nižší. Nejnovější verze přináší vylepšení v oblasti bezpečnosti a je lépe připravena pro budoucí aplikace. Podporuje funkci BR/EDR vhodnou pro aplikace SPP/HID/OPP, přičemž se svojí topologií v duálním režimu pod BLE může fungovat buď jako mini rozdělovač, nebo jako jednoduchá periferie mobilního telefonu.

BT modul FMB100 Flairmesh nabízí nejlepší RF výkon ve své třídě, může tak podporovat mnoho aplikací s velkým dosahem, který není možné získat u mnoha designů bluetooth class 2 nebo bez vyšších nároků na spotřebu. Podporuje klasifikaci kanálů AFH pro BR/EDR a algoritmus výběru kanálů č. 2 pro BLE, díky čemuž je jeho výkon excelentní i ve velmi zarušeném prostředí.

Designéři se poměrně dlouho snažili dosáhnut vyšší propustnosti BLE ve spojení s mobilním telefonem přes bluetooth rozhraní. Modul FMB100 podporuje až 2Mbps BLE PHY, rozšíření ATT MTU na 256 bajtů a kromě RF a základního pásma Flairmesh dodává knihovnu iOS/Android, která automaticky zjišťuje chyby a opakovaně přeposílá data, takže designér aplikace se může plně soustředit na své vlastní údaje. Propustnosti větší než 10 kB/s je možné dosáhnout v rámci omezení zavedených systémem iOS na interval připojení BLE. Na telefonech s Androidem, které mají méně omezení, může být propustnost ještě vyšší.

Modul obsahuje také množství IO periferií včetně PIO, AIO, UART/I2C/SPI a USB. Má také velkou flexibilitu při napájení včetně DC, Li-pol nebo přímo z USB. Pro Li-pol je možné použít interní nabíječku modulu, takže u embedded systémů není potřebný žádný externí nabíjecí obvod.


Kromě toho výrobce neustále vylepšuje firmware a nové funkce je možné přizpůsobit požadavkům. BT modul FMB100 podporuje taktéž aktualizaci firmwaru over-the-air (OTA), rozhraní API jsou k dispozici pro iOS i Android. Díky správnému návrhu mobilní aplikace mohou návrháři bezpečně opravovat chyby a postupně zavádět nové funkce.

Modul obsahuje interní, vysoce kvalitní audio kodek a DSP dekodér pro vysoce kvalitní A2DP streamování, jako je Qualcomm aptX a aptX HD. Pomocí jeho duálních MIC vstupů je možné implementovat i aktivní potlačení hluku a potlačení ozvěny. Pro reproduktor bluetooth nebo jiné pokročilé zvukové aplikace lze poskytnout přizpůsobený firmware.

Bluetooth modul FMB100 společnosti Flairmesh byl certifikovaný podle FCC/CE/RCM/Bluetooth a schválený BQB, může být univerzálním řešením pro různé bluetooth aplikace, jako je např. skenování čárových kódů pomocí FMA100 USB, prezentované ve videu:

Více technických informací se dozvíte přímo u produktu FMB100 v  internetovém obchodě SOS electronic  nebo kontaktujte obchodní oddělení na info@soselectronic.cz.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: