Jste zde

Bud – Breadboards: nepájivá pole s nápadem

Nepájivá pole pro rychlé propojení funkčních vzorků používá každý, od amatérů po profesionály. Návrh skoro vždy přeroste z jedné destičky na dvě, tři nebo čtyři a vzniká bastlířův zlý sen. U desek Bud to řeší chytrý organizér.

Samotné destičky nepájivých polí Bud Industries mají standardizované míry 1.85" x 1.42" x 0.33" a rozteče připojovacích bodů. Základní materiál ABS a fosforbronzová pera kontaktů nabízí možnost připojit napětí do 300V/3A. Jsou dostupné v několika barevných provedeních.

K destičkám je možné koupit set Board-ganizer z kouřového plastu (také ABS). Ten umožňuje využít nepájivé pole v kombinaci s vývojovými kity nebo SBC, jako jsou Raspberry Pi, Freescale Freedom, Arduino nebo BeagleBone. Celý set lze odladit v plochém režim, kdy jsou propojeny stěny jako nosiče desek. Následně lze celý prototyp sbalit do krychle.

Tím lze vyřešit řadu běžných trablů:

  • Uzavření prototypu zamezí vypadávání propojek
  • Sbalený model lze udržet v provozu i delší dobu
  • Model lze předvést i před zákazníkem, což je tradičné choulostivá fáze vývoje.

Board-ganizer je dobrou volbou také pro všechny, kdo potřebují kombinovat jednodesky jako Raspberry Pi, Freescale Freedom, Arduino, případně vývojové kity. Je to pouze otázka rozměrů, ale 5" x 5" x 3.5" toho nabízí docela dost.

https://www.digikey.cz/en/product-highlight/b/bud-industries/bb32650-bud-breadboards 
https://www.digikey.cz/en/product-highlight/b/bud-industries/board-ganizer-kit

Hodnocení článku: