Jste zde

Buďte krok napřed s novými technologiemi Apacer

Současná technologie výroby umožňuje produkci spolehlivých 3D TLC NAND flash paměťových čipů pro průmyslový rozsah teplot -40 až 85°C. Technologie Apacer SLC-liteX navíc výrazně zvyšuje počet programovacích/mazacích cyklů.

SLC-liteX a MLC-liteX

Partner společnosti SOS electronic, Apacer, vyvinul technologii SLC-lite, která využívá 2D MLC flash, umožňující uložit 2 bity/buňku.
Při programování pouze jednoho ze dvou bitů se distribuce prahového napětí chová podobně jako pro SLC flash paměťové buňky. Počet programovacích/mazacích (P/E) cyklů se potom výrazně zvýší a dosáhne až 20 000. Pro porovnání, standardní 2D MLC umožňuje 3 000 P/E cyklů.

Apacer použil podobnou koncepci pro 3D TLC NAND Flash, která umožňuje uložit 3 bity/buňku. Programování pouze jednoho ze tří bitů (SLC-liteX) umožňuje zvýšit počet P/E cyklů na 30 000. Pokud jsou naprogramovány dva bity (MLC-liteX), počet P/E cyklů dosahuje 10 000.

Na produkty série SLC-liteX se vztahuje buď 5 letá záruka, nebo období, které končí v den, kdy SSD překročil 30 000 vymazání, indikovaných softwarem SMART společnosti Apacer, podle toho, co nastane dříve.

Přehled o záručních dobách pro SSD společnosti Apacer vám poskytne následující obrázek.

Úplné znění záručních podmínek najdete na stránkách společnosti Apacer.

První vzorky SLC-liteX produktů budou dostupné začátkem roku 2020. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na info@soselectronic.com

Dobrou zprávou je, že cena SLC-liteX produktů by měla být nižší než cena podobných SLC-lite produktů.

3D NAND flash pro průmyslový rozsah teplot -40 až 85°C

Hlavní výrobci flash paměťových čipů jako Kioxia (bývalá Toshiba Memory) dokáží v současnosti vyrábět 3D NAND flash čipy s výdrží 3 000 P/E cyklů v průmyslovém rozsahu teplot -40 až 85°C. To umožnilo společnosti Apacer uvést nové série SSD SV-250 a SV-170 a nové série paměťových karet CV110-MSD a CV110-SD.

Rychlejší mikroSD a SD karty

Apacer představil také novou sérii průmyslových MLC microSD a SD paměťových karet - H2-M.
Karty jsou dostupné v kapacitách 4 až 32 GB pro standardní rozsah teplot
-25 až 85 °C nebo pro průmyslový rozsah teplot -40 až 85°C. Karty používají page mapping FTL (flash translation layer), který umožnil splnit požadavky application performance Class 1 (A1) (IOPS při čtení> 1500, IOPS při zápisu> 500) pro karty s kapacitou 8 GB a vyšší.

Série H2-M rovněž používá Read Disturb Management, který zvyšuje spolehlivost u aplikací, které čtou nepřetržitě data z paměťové karty jako například přehrávání videa ve smyčce. Více podrobností o této technologii se můžete dozvědět v článku Apacer přináší nové technologie pro SSD.

Další informace o produktech Apacer vám v SOS electronic rádi poskytneme na adrese apacer@soselectronic.com

Download a odkazy:

Hodnocení článku: