Jste zde

Svět bez elektřiny - tak to bych nechtěl zažít!

Automobilky Renault a Nissan se rozhodly názorně přiblížit absurditu našeho počínání dvěma krátkými spoty, které velmi vtipně ukazují běžné výjevy ze skutečného života, který se však celý až nezdravě točí okolo ropy! Třebaže současné poměry elektromobilitě příliš nepřejí, věříme, že Vás kratičká videa při pondělku příjemně naladí, a kdo ví, možná pomohou rozvířit i další diskuzi :)

Automobilky Renault a Nissan se rozhodly názorně přiblížit absurditu našeho počínání dvěma krátkými reklamními spoty, které velmi vtipně ukazují běžné výjevy ze skutečného života, který se však celý až nezdravě točí okolo ropy! Třebaže současné poměry elektromobilitě příliš nepřejí, věříme, že Vás kratičká videa při pondělku příjemně naladí, a kdo ví, možná pomohou rozvířit i další diskuzi :)
 

 

 
O potížích, se kterými bojují vývojáři systémů pro těžbu ropy (obecně jakékoli aplikace, provozované při vysokých teplotách) jsme již dříve informovali článkem Vrtné soupravy a elektronické systémy, provozované při vysokých teplotách, který zároveń nabídl konkrétní odolná řešení. Přehlídku toho nejkrásnějšího, co v oblasti elektromobility nabídl letošní ročník veletrhu AMPER, zase naleznete v příspěvku FOTOREPORTÁŽ: NABÍJET A JEZDIT (elektromobily na Amperu 2011).
 
Budou - li však taková elektrická vozítka z nějakého důvodu stále nedostupným luxusem, nezbývá než jako národ kutilů vyrábět sami, doma a na koleně - tak jak jsme ostatně v celé řadě případů i zvyklí. Inspirací zejména pro rodiče malých dětí může být následující video:
 

 
Hodnocení článku: 

Komentáře

No jasne a tu elektriku budeme z coho vyrabat? Vyroba akumulatorov a celeho elektrovozidla a nasledna recyklacia po 10rocnej zivotnosti je energeticky narocnejsia ako celozivotna prevadzka vozidla so spalovacim motorom! Zle uberanie sveta! Ludia chcu zatvarat atomovky a pritom stale viac zatazujeme elektricku siet a k tomu este aj elektromobily ktore sa maju zacat presadzovat na trhu. Je to len bublina ktora nikam nepovedie.

ano, tak zostanme pri rope a budme donekonecna zavisli na arabskych krajinach, na ktore neustale akymkolvek sposobom utocia amici, aby mali pod kontrolou cely svet...lebo pravdou je, ze cely dnesny svet je o rope...ja som za atomovky - je to cista energia, hoci samozrejme je tam urcite riziko, no urcite mensie ako svet zaplaveny ropou a bordelom z nej. Zaroven vsak vitam vyvoj novych technologii, ktore by mohli priniest cistejsi a uspornejsi svet.