Jste zde

Panelové konektory Binder M12 pro osazení do plošného spoje přenesou až 63V/16A

Nová řada panelových zásuvek M12 firmy Binder, série 823, je určena pro přímou montáž na desky plošného spoje.

Propojení desek plošných spojů s konektory na panelech přístrojů představuje pro konstruktéry známý a drahý problém. Při použití propojovacích kabelů přibývá spojů a roste tím nejen cena, ale i počet míst, kde může dojít k poruše. Osazení plošného spoje tak blízko ke krytu, aby bylo možné napájené konektory vystrčit přímo ven naráží na nedostupnost vhodných konektorů v kombinaci patice, počet pinů, krytí, atd.

Tento problém vyřešil Binder u své série 823 konektorů M12. Na vnější straně je zásuvka osazena těsněnou závitovou paticí, na vnitřní jsou vývody pro zapájení do desky plošného spoje. Provedení konektorů přitom počítá s pájením vlnou i reflow přetavením. Panelová průchodka potom zajistí hloubkovou aretaci konektoru. Mohutná průchodka s těsněním IP68 také nepřekáží v procesu osazování a pájení na desce, ani ji není potřeba ohřívat v celém procesu. Může být samostatně osazována v montážním panelu a čekat na instalaci hotové desky plošného spoje. Samostatné osazování průchodky také chrání napájené konektory před zbytečným mechanickým namáháním.

Tyto konektory ve standardním provedení M12 mohou díky jmenovitým hodnotám 63V a16A sloužit nejen pro datové a signálové přenosy od senzorů, ale také pro napájení subsystémů v prostředí Ethernet/Profinet. Binder touto novou řadou útočí také na oblíbený americký standard 7/8 palce, využívaný pro napájecí konektory.

www.binder-connector.de

Hodnocení článku: 

Komentáře

Ahoj,

Přečetl jsem si nadpis a trochu mne překvapila kombinace panelový konektor do DPS. Tak jsem si chtěl kliknout na link na výrobce, ten je ale špatně zadaný. Nakonec se mi podařilo se na stránku výrobce dostat a tam jsem našel i txt press release, který je malinko jiný. Hovoří o tom, že se jedná o panelové konektory, které díky svým drátovým vývodům mohou být také připájené do DPS. Tedy je to spíš odkaz na univerzálnost a nebo na možnou metodu konstrukce zástavby.

Díky, link už funguje.
K obsahu nezbývá než citovat: The 823 series includes two-piece male and female panel mount connectors – each consisting of a mounting body and a socket housing, which are not permanently connected to each other. Compared to the use of single-piece components, assembly and disassembly of the PCB are simplified. Whereas the mounting body is soldered to the board during assembly, the socket housing has to be attached directly to the device. As a decisive advantage, the soldering can be done without the housing; moreover, the solder connections are not subjected to torques due to the housing assembly. (odkaz)