Jste zde

Congatec představuje SoM pro inteligentní vestavné vidění

Startovací balíček Congatec i.MX 8M Plus pro aplikace embedded vision s využitím AI přináší nejen hardware, ale také kompletní SW platformu pro vývoj a nasazení.

Starter kit využívá SMARC Computer-on-Module s procesorem i.MX 8M Plus od NXP, která integruje NPU-Neural Processing Unit. Vzhledem k tomu, že v těchto dnech probíhají NXP Technology Days (od 8. do 30. června 2021), a Congatec patří u NXP k top partnerům, je načasování této novinky více než případné. Ačkoli systém byl představen už na Embedded World v roce 2020, podobu balíčku včetně software získal až nyní.

Procesor i.MX 8M Plus má výpočetní výkon až 2,3 TOPS potřebný pro metody umělé inteligence založené na hlubokém učení a může spouštět inferenční stroje a knihovny, jako jsou Arm Neural Network (NN) a TensorFlow Lite. Rovněž jej lze bez problémů integrovat se softwarem vestavného vidění Basler, čímž pro výrobce OEM vytváří platformu připravenou pro aplikace, která je vhodná pro vývoj vestavných systémů strojového vidění nové generace využívajících AI. Typické možnosti použití zahrnují automatické, amerou obsluhované pokladní terminály v maloobchodě, techniku pro bezpečnost budov, strojové vidění pro navigaci ve vozidlech až kamerové systémy v autobusech. Mezi možnosti využití v průmyslu patří HMI s identifikací uživatele kamerou a ovládáním stroje gesty, robotika podporovaná strojovým viděním a systémy kontroly kvality v průmyslu.

Vyhrazená procesorová jednotka pro algoritmy neuronových sítí, která je podporována softwarovými řešeními AI s otevřeným zdrojovým kódem, jako je TensorFlow, je akcelerátorem účinnosti pro mnoho systémů založených na strojovém vidění. A když je to vše integrováno jako hardwarově a softwarově ověřená platforma připravená pro aplikace, včetně softwarové sady Basler pylon Camera Software Suite, umožňuje to vývojářům urychlit cestu k navrhování aplikací inteligentního vidění s akcelerací prostřednictvím NPU.  Basler pylon Camera Software Suite přináší jednotnou sadu SDK pro BCON pro kamery s rozhraními MIPI, USB3 Vision nebo GigE Vision a umožňuje přístup ke kameře ze zdrojového kódu, grafického uživatelského rozhraní nebo softwaru třetích stran. Vysoce výkonný prohlížeč v softwaru pylon je ideální pro vyhodnocení obrazu z kamer.

Nová startovací sada pro úlohy strojového vidění akcelerované prostřednictvím AI obsahuje celý ekosystém, který vývojáři potřebují k tomu, aby mohli okamžitě začít navrhovat aplikace využívající tuto platformu nové generace, jež umožňuje vysoce efektivní řešení úloh strojového vidění a integraci AI. Srdcem sady je nový vestavný výpočetní modul formátu SMARC 2.1 Computer-on-Module conga-SMX8-Plus. Je vybaven 4 výkonnými jádry Arm Cortex-A53, jedním řadičem Arm Cortex-M72 a jednotkou NXP NPU pro zrychlení algoritmů hlubokého učení. Dodává se s pasivním chlazením. Nosná 3,5palcová deska conga-SMC1/SMARC-ARM přímo, bez dalších převodníkových modulů, prostřednictvím MIPI CSI-2.0, spojuje s procesorem kamerový modul Basler dart daA4200-30mci s rozlišením 13 MP, rozhraním BCON pro MIPI a objektivem F 1,8 / f = 4 mm. Vedle MIPI CSI-2.0 jsou podporovány také kamerová rozhraní USB a GigE. Pokud jde o software, Congatec dodává zaváděcí SD kartu s předem nakonfigurovaným boot loaderem, softwarovým obrazem OS Yocto, odpovídajícími BSP a softwarem Basler pro integrované vidění, optimalizovaným pro daný procesor. Software umožňuje na základě pořízených obrázků a videosekvencí okamžitě začít trénovat inferenční mechanismus AI.

Další informace o ekosystému Congatec pro projekty využívající procesor i.MX 8 lze najít na: https://www.Congatec.com/imx8

Congatec představujeí ekosystém pro procesory řady i.MX 8 na virtuálním veletrhu NXP Technology Days od 8. do 30. června 2021: https://www.nxp.com/design/training/nxp-technology-days/nxp-technology-days-connectivity:NXP-TECHNOLOGY-DAYS-CONNECTIVITY

 

Hodnocení článku: