Jste zde

Čtyřkanálový 200 MHz vysokofrekvenční transceiver

ADRV9026 je nový člen rodiny RadioVerse. Je navržený pro základnové stanice 3G / 4G / 5G a systémy MIMO (M-MIMO). Pracuje ve frekvenčním pásmu 650MH až 6GHz a je integrován do BGA pouzdra o rozměrech pouhých 14x14mm.

Telekomunikační infrastruktura se mění doslova pod rukama. Kvůli stále se blížícímu termínu spuštění 5G sítí se tento trh potýká se změnami, které výrobci musí rychle implementovat do svých zařízení. Použitím ADRV9026 lze získat konkurenční výhodu v podobě kratší doby pro uvedení zařízení na trh, možnosti připojit vyšší počet antén, menší velikosti výsledného zařízení (malé rozměry BGA pouzdra), spolehlivosti v širokém frekvenčním pásmu 650MHz až 6GHz a dostačujícího výstupního výkonu pro veškeré aplikace 3G / 4G / 5G, včetně standardních základnových stanic MIMO. Společný návrh platformy pro 3G / 4G / 5G snižuje složitost a náklady. To vše se vejde do BGA pouzdra o velikosti 14x14mm.

Vlastnosti

  • Čtyřkanálový transceiver
  • Frekvenční pásmo : 650 MHz až 6000 MHz
  • Maximální šířka pásma přijímače / vysílače: 200 MHz
  • Vícečipová fázová synchronizace integrovaných oscilátorů a hodin
  • Aktualizace softwaru pro nové plánované  funkce: externí podpora LO, rozšíření spodní frekvence na 75 MHz, nástroj pro návrh vlastních filtrů

 

Všechny zdroje potřebné k hardware designu naleznete v balíčku ADRV9026 Design File Package. Balíček obsahuje schémata vývojových desek, seznam součástek, rozvržení desky, modely IBIS, BSDL, modely JCOM, příslušné schématické symboly a footprinty. K dispozice je také plnohodnotná podpora software. Analog devices poskytuje GUI software, zdrojový kód API, firmware, tabulky zisku a další. Software GUI umožňuje testování transceiveru na vývojové desce EVAL-ADRV9026.

Zdrojový kód API je určen pro použití v zákaznickém systému. Firmware v binárním formátu je použit pro procesor ARM v transceiverech. Tabulky zisku zahrnují informace o zisku přijímače a tabulku zeslabení vysílače. Všechny soubory jsou uloženy do jednoho ZIPu a musí být použity společně. Soubory ARM z jednoho ZIPu nelze použít se soubory API z jiné verze ZIPu.

Sériové datové rozhraní může pracovat při datových rychlostech až 16 Gbps. Jsou podporovány standardy JESD204B a JESD204C. Podporovány jsou také datové formáty s pevnou i pohyblivou desetinou čárkou, které se používají pro interní automatickou kontrolu zisku (AGC). K dispozice je softwarový balíček pro podporu 25Gbs JESD204C. Tyto příklady jsou určeny pro testování a nejsou vhodné pro výrobu.

 

Rodina ARDV902x v budoucnu

K ADRV9026 budou v průběhu času přidány vylepšené funkce:
  • Podpora SERDES 25 Gb / s
  • Rozšíření frekvenčního rozsahu – 75 MHz - 6GHz
  • Podpora externí LO
  • Nástroj pro návrh vlastních filtrů
  • V roce 2020 bude vydána vylepšená verze ADRV902x s integrovanými DPD a CFR. Bude konkurovat FPGA a sníží se celková spotřeba a náklady na systém.
Prozkoumejte celou rodinu produktů RadioVerse na Explore the Full Family of RadioVerse Products
 
 
Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon adrv9026.pdf2.48 MB
PDF icon adrv9026-product-highlight.pdf1.08 MB
Hodnocení článku: