Jste zde

Deset nových modulů pro specifikaci COM Express 3.1

Díky novým modulům mohou konstruktéři zvýšit výpočetní výkon svých vyvíjených zařízení. To zajišťuje budoucí rozvoj zařízení s COM Express z hlediska spolehlivosti a zvyšování výkonu.

Uvedení specifikace COM Express 3.1 je pro standard, který je na trhu již téměř 18 let, dalším krokem do budoucnosti. Všechny stávající konstrukce vestavných počítačů s vysokým výkonem, které jsou založené na počítačových modulech COM Express, nyní mohou v souladu se standardem zvýšit výpočetní výkon.

Pro novou specifikaci představil congatec deset odpovídajících modulů COM, založených na procesorech 12. generace Intel Core. Moduly budou vybaveny novým aktualizovaným konektorem COM Express 16 Gb/s a budou podporovat vysokorychlostní rozhraní, jako jsou PCIe 4.0 a USB 3.2. Nové moduly vyhovující verzi standardu 3.1, které navazují na existující řady modulů COM Express Type 6, mohou mít až 14 jader/20 vláken. Kromě podpory PCIe 4.0 umožňuje nová verze COM Express 3.1 využít další pokročilé specifikace, které nebyly dříve podporovány, jako jsou USB 4, konektory MIPI-CSI, informace o integritě signálu a útlumu pro SATA Gen 3 a podporu SoundWire. Navzdory všem těmto vylepšením jsou moduly COM Express 3.1 Type 6 plně zpětně kompatibilní s moduly a nosnými deskami (carrier board) 3.0, což zajišťuje, že i starší konstrukce mohou být vybaveny nejnovějšími procesory.

https://www.congatec.com/en/products/com-express-type-6/conga-tc670/ 
https://www.picmg.org/product/com-express-module-base-specification-rev-3-1/

Hodnocení článku: