Jste zde

Diotec – Váš specialista na diody a usměrňovače

V roce 2017 byl Diotec čtvrtým největším výrobcem nízko a středně výkonných usměrňovačů v Evropě.

Polovodičové diody se začaly používat začátkem minulého století. Usměrňovače tvoří v současnosti až 27% trhu se součástkami pro správu napájení. V sortimentu SOS electronic naleznete více než 4000 produktů Diotec.

O společnosti Diotec

Diotec Semiconductor AG byl založen v roce 1973 v německém městě Heitersheim. V současnosti má výrobu i ve Slovinsku, Číně a Indii. Společnost se od svého založení specializuje na diody a usměrňovače. V roce 2017 byl Diotec čtvrtým největším výrobcem nízko a středně výkonných usměrňovačů v Evropě.

Typická aplikace produktů Diotec

U napájecích AC/DC adaptérů do 100W je v současnosti nejpoužívanější topologie flyback. Diotec vyrábí všechny typy diod potřebných pro tuto aplikaci. Například pro referenční návrh s obvodem rodiny TopSwitch-JX můžete použít 9 komponentů Diotec - usměrňovací můstek, 2 zenerovy diody, 3 standardní diody, 2 schottky diody a napěťovou referenci.

Sortiment

Sortiment firmy zahrnuje více než 4 000 položek a obsahuje standardní, schottky a zenerovy diody, jedno i třífázové usměrňovací můstky, TVS diody atd. Všechny produkty Diotec najdete na našem webu.

Mimo standardních produktů vyrábí společnost i diody a usměrňovací můstky s integrovanou přepěťovou ochranou - Protectifier

Dejte si pozor na značení TVS diod

TVS diody obsahující v označení písmeno J, například 1.5SMCJ15CA: číslo 15 za písmenem J je Vwm – napětí, při kterém teče přes diodu proud typicky 5uA.

Pokud značení neobsahuje J, například 1.5SMC300CA: číslo 300 je nominální napětí Vbr – napětí, při kterém teče přes diodu proud typicky 1mA.

Za zmínku stojí i přehledný web výrobce, kde kromě informací o produktech najdete i upozornění na změny produktů (PCN), certifikátydeklarace o použitých materiálech.

Pokud se zajímáte o jakékoli produkty Diotec, nebo se potřebujete poradit, kontaktujte nás prosím na adrese diotec@soselectronic.com

Download a odkazy:

Hodnocení článku: