Jste zde

Do které killer IoT aplikace použijete tuto krásku / bestii?

Je to tu. Smartphony začínají pronikat do průmyslových aplikací. Nejdokonalejší IoT LTE modul na světě má všechno - LTE, BLE, WiFi, GNSS a Android OS.

Firma Quectel ve snaze o vybudování dokonale propojeného smart světa uvádí na trh dodnes neznámou kategorii komunikačního modulu", který sdružuje všechny známé technologie ze světa smartphonů do jediného modulu s rozměry jen 40.5x40.5x2.8mm. Tento modul umí pracovat v sítích LTE Cat4, ale je zpětně kompatibilní i se sítěmi 3G i 2G, záměrem inženýrů bylo zabezpečit maximální míru konektivity i v místech, kde chybějí sítě 4G.

SC20 je prvním modulem svého druhu na světě, který kombinuje také množství různých technologií v jednom balení, navíc s Androidem 5.1 Lollipop OS pro zjednodušení vývoje aplikací. Modul podporuje komunikaci pomocí WiFi 802.11b/g/n do rychlosti 150Mbps a BT4.1LE. Je ideální pro průmyslové aplikace, které vyžadují vysokou rychlost a spolehlivost přenosu dat. SC20 používá moderní způsob připojení antén, tzv MIMO technologii, která zvyšuje max. dosažitelné přenosové rychlosti dat i v podmínkách slabého signálu.

V modulu se nachází i vysocecitlivý GPS+GLONASS+Beidou přijímač, který umožňuje použití modulu v aplikacích, kde je třeba zjistit polohu zařízení. Tento nevšední soubor technologií je doplněn množstvím rozhraní, např. pro LCD/TFT, kameru, kapacitní Touch Panel, mikrofon, reproduktor, UART, USB a I2C a množstvím dostupných driverů (USB drivery pro WIN XP, Vista, WIN 7/8, Linux), to vše dohromady předurčuje SC20 pro použití v aplikacích jako jsou např. terminály, bezdrátové POS klávesnice, smart měřiče spotřeby, routery, datové karty, automotive zařízení, smartphony, reklamní panely, zabezpečovací zařízení a průmyslové PDA.
Pro urychlení vývoje s modulem SC20 připravil výrobce kompletní kit s množstvím periférií.

Pro podrobnější informace prosím kontaktujte našeho obchodního zástupce nebo pošlete email na adresu info@soselectronic.cz.

Základní vlastnosti modulu:

  • OS Android 5.1
  • LTE Verze 3GPP E-UTRA Release 11
  • Šířka pásma 1.4/3/5/10/15/20MHz
  • Typ antény DL MIMO 2×2, podpora Rx-diverzity
  • Napájecí napětí 3.5V~ 4.2V, 3.8V Typ.
  • Pracovní teplota -40°C ~ +85°C
  • Pouzdro LCC
  • Ovládání přes AT příkazy 3GPP TS27.007 a doplněné AT příkazy

 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: