Jste zde

Dva užiteční průvodci pomohou vybrat SBC

Průvodce pomůže vybrat jednodeskové produkty s mikrokontrolérem, klasické jednodeskové počítače i desky s FPGA. Doprovodná aplikace Digi-Key nabízí podrobné informace s využitím rozšířené reality.

Již poněkolikáté Digi-Key připravila s komunitou Make: průvodce jednodeskovými počítači. Nový Boards Guide a doprovodná aplikace pro iOS i Android představí novinky i osvědčené produkty ze světa jednodeskových počítačů, které se čím dál více prosazují nejen v amatérském světě a výuce, ale také ve vývoji a prototypování profesionálních aplikací.

Průvodce přináší detailní informace o více než 150 deskách z portfolia známých výrobců, jako Adafruit, Arduino, Raspberry Pi, SparkFun, BeagleBone, Micro:bit, Seeed Studio, DFRobot, Espressif a další.
V článku věnovaném loňské čipové krizi rozebírá také růst poptávky po Raspberry Pi RP2040 a Espressif ESP32, který zaznamenala i většina českých vývojářů a výrobců. Jen na okraj, výroba procesoru RP2040 běží na plné obrátky a měsíční dodávky atakují 500 000 kusů.
Doprovodná AR aplikace se více věnuje modulům kamer, displejů a senzorů, kde multimediální obsah umožňuje lepší porovnání. I když publikace a aplikace tvoří dvojčata, samotná aplikace poskytuje všechny podstatné technické informace, takže není nutné číst zároveň oba zdroje.  Zatímco v průvodci najdeme doprovodné články, aplikace se odkazuje na videa Davida Grooma z magazínu Make:.. Skvělým nástrojem pro výběr i práci konstruktérů jsou také zobrazovací možnosti aplikace s otáčením, zoomováním a výběrem úhlů zobrazení.

PDF verze průvodce a linky pro stažení aplikace najdete na http://www.digikey.com/boardsguide.

Hodnocení článku: