Jste zde

Dokumentace

Nová referenční příručka výkonových RF obvodů Ampleon

Ampleon zveřejnil nový e-book 24/7 RF. Příručka bude užitečná pro všechny vývojáře, kteří se zabývají výkonovými zesilovači. Příručka přináší řadu referenčních návrhů a příklady schémat pro různé aplikační sektory. Vedle vysílačů mobilních, radiových nebo TV sítí se věnuje problematice průmyslových, vědeckých, lékařských, obranných nebo kosmických technologií. 

Co se skrývá pod zkratkou MOEMS ?

small60638.gif

MEMS obvody již mnoho lidí zná nebo alespoň zhruba ví, co to znamená. Ano, jsou to mikroelektromechanické systémy, kde na jednom čipu jsou zároveň elektronické i mechanické prvky. Co se však skrývá pod zkratkou MOEMS? Jen hrubým porovnáním je jasné, že jede opět o mikrometrové struktury doplněné o další prvek, konkrétně optiku. Více informací pak najdete v tomto článku.

OLED - geniálně jednoduchá technologie

Všichni mluví o displejích postavených na nové technologii OLED (z angl. Organic Light Emitting Diode, tj. organická dioda emitující světlo). A není se čemu divit. Ultratenké zobrazovací moduly totiž provází celá řada inovací, díky kterým se výrazně odlišují od běžných a v současnosti již poměrně hodně rozšířených barevných displejů TFT.

Ako na meranie striedavých veličín II - Činný výkon

Aj vy ste si kúpili merač spotreby, podľa ktorého stará chladnička mala menšiu spotrebu ako nová, moderná? 

Za siedmymi vypínačmi a siedmymi transformátormi bola krajina, kde cez vodiče tiekol prekrásny sínusový prúd. Aj napätie bolo harmonické a nikto netušil, že raz sa to zmení. V kráľovstve elektrotechniky panoval mier a porozumenie medzi veličinami, meranie základných elektrických veličín bolo skutočnou rozprávkou.

Ako na meranie striedavých veličín I - Napätie a prúd

Motto: Je veľa takých, ktorí správne odmerajú jednosmerný prúd, ale málokto to urobí dobre, ak je prúd striedavý. 

Poznáme fyzikálnu veličinu, ktorú môžeme považovať za východiskovú pre účely merania spomínaných veličín? Áno, je to elektrická práca. Tejto veličine možno ľahko porozumieť, pretože elektrický prúd využívame predovšetkým na vykonanie práce. A pretože elektrická práca je časovou kumuláciou výkonu, môžeme v ďalšom sledovať túto veličinu.

Stránky