Jste zde

Buďte v plusu. S grafickou platformou FTDI VM800P

Verze „plus“ nových grafických modulů FTDI s technologií EVE přináší velké plus v podobě kompatibility s platformou Arduino.
Inovativní grafické čipy rodiny EVE byly představeny naposledy v článku Je pro Vás návrh displeje složitý? Nechejte to na "Evě"! nebo na webináři ve spolupráci s výrobcem - FTDI. Tentokrát přichází společnost FTDI s dalším významným krokem k usnadnění vývoje, kompatibilitou s platformou Arduino.
 
 

Získejte modul VM800P zdarma!

Nové verze modulů VM800 s příponou „P“ (Plus) mají kromě samotného grafického čipu FT800 a dotykového displeje (3,5/4,3 a 5,0“) i RISC procesor ATMEGA328P (16 MHz) s předkompilovaným „bootloader“-em Arduino (z dodané 4 GB karty uSD). To znamená, že aplikace bude možné vyvíjet v bezplatném prostředí Arduino IDE a využívat přitom obrovské množství Arduino knihoven. Součástí verze Plus je též rozhraní USB s čipem FT232R a kvalitní precizní rámeček displeje (ve verzi Black nebo Pearl). K dispozici máme také přes 50 vzorkových aplikací „EVE“, včetně panelových měřidel, klávesnic a dalších částí použitelných v koncovém zařízení. Dá se říci, že série Plus je koncipována tak, že bude přímo použitelná nejen pro vývoj, ale též do koncového zařízení jako samostatný grafický modul (HMI) schopný řídit i jiné periferie a komunikovat přes port USB. Celý modul může být napájen prostřednictvím konektoru microUSB nebo z externího adaptéru 5 V.
 
Pro maximální univerzálnost přichází FTDI se dvěma možnostmi programování:
 
 
Díky úzké spolupráci s výrobcem má již distributor, společnost SOS electronic, první kusy modulů VM800P na skladu. Detailní informace naleznete v katalogovém listu VM800P. V případě zájmu pak pište na info@soselectronic.cz.
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • kompletní, samostatné grafické moduly s dotykovým TFT LCD displejem
  • kompatibilita s Arduino IDE
  • výrazné zjednodušení vývoje díky kompatibilitě s knihovnami Arduino
  • přímo použitelné do koncového zařízení
  • včetně kvalitního rámečku
  • rozhraní USB (FT232R)
  • karta uSD
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: