Jste zde

Přidejte čtvrtou dimenzi Vašemu Raspberry Pi

Nové 3,2“ a 3,5“ displeje od společnosti 4D Systems, určené pro Raspberry Pi, dokáží z tohto mikropočítače udělat kompletní samostatný modul, použitelný pro různé aplikace.
Grafický výstup je vždy plusem, umožňujícím využít embedded mikropočítač i jako uživatelské rozhraní (HMI), nebo přinejmenším k zobrazení měřených veličin apod. Možností jak toho dosáhnout bude mnoho, pravděpodobně nejvíce bychom si však přáli pouze připojit displej a nic neřešit.

Nové grafické moduly 4DPi-32 a 4DPi-35 právě do takové skupiny ideálních řešení patří, neboť jsou elektricky i mechanicky přímo určeny pro Raspberry Pi (A, B, B+), přičemž I/O konektor mikropočítače zůstává přístupný.
 
 
Jednoduché použití dále umocňuje fakt, že nevyžadují (externí) napájení, jsou totiž napájeny ze samotného mikropočítače. Komunikace je zajištěna přes vysokorychlostní 48 MHz SPI připojení. Rychlost zabudovaného procesoru umožňuje zobrazení obrázků a videí s rychlostí až 25 fps (i více, pokud mohou být obrázky komprimovány).
 
 
Rezistivní dotykový panel umožňuje fungování celého systému bez potřeby použití myši. Co se týká velikosti, je mezi moduly 4Dpi-32 a 4Dpi-35 pouze malý rozdíl - největší pak bude v rozlišení 480x320 px (4DPI-35) vs. 320x240 px (4Dpi-32). Oba displeje zobrazují GUI (primární) výstup z Raspberry Pi, stejně jako při připojení monitoru.
 
 
Tyto novinky jsou již stabilní skladovou položkou distributora, společnosti SOS electronic. Bližší informace Vám pak poskytnou katalogové listy 4DPi-32 a 4DPi-35.
 
V případě zájmu o jakýkoliv produkt 4D Systems pište na info@soselectronic.cz.
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • primární displeje určené pro Raspberry Pi (A, B, B+)
  • 480x320 px / 320x240 px (Pi-35/Pi-32)
  • integrovaný 4vodičový rezistivní dotykový panel
  • 65 k barev RGB
  • nepotřebuje externí napájení
  • vysokorychlostní 48 MHz SPI připojení
  • čtyři montážní otvory pro spolehlivé uchycení
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: 

Komentáře

Škoda té ceny. Tyto displeje se dají koupit za čtvrtinu a poštou zdarma, je škoda, že se na projektu raspberry pi snaží každý napakovat. Jako vsadil bych se, že zahraniční dodavatel tohoto prodejce je stejný jako náš. Přeci jen to bylo všechno míněné jako low cost pro výuku mladých techniků. Kdo si může na základce dovolit displej k raspberry za dvojku bez dph? Tak asi bych doporučil přemýšlet kde je chyba když celý počítač stojí třetinu a displej s velmi mizerným rozlišením toto.

Na webu dealextreme jsou k dispozici za daleko menší peníz.

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.