Jste zde

Kulaté panelové měřidlo pomocí displeje?

Nový 1,4" kulatý displej od společnosti 4D Systems s kruhovým rozložením pixelů dokáže věrně zobrazit i různé analogové veličiny.

Modul uLCD220RD zdarma!

Vývoj nejednou ukazuje, že ne všechno „nové“ je automaticky lepší než něco „osvědčeného“. Jedním z příkladů byl „boom“ digitálních měřidel, kdy to na chvíli vypadalo, že analogové přístroje již mají své dny sečteny. Velmi rychle se však ukázalo, že analogové zobrazení má obrovskou výhodu ve velmi rychlé čitelnosti, kdy již letmý pohled na měřidlo stačí k tomu, abychom zaregistrovali v jaké poloze je ručička měřidla. Přesnost odečtu dat z analogového měřidla bude pochopitelně nižší než u digitálního (7segmentového) displeje (hlavně na začátku rozsahu), což však v mnoha případech vůbec nevadí a jistota rychlé kontroly, zda je např. daná veličina v normě, bývá často mnohem důležitější.
 
Naštěstí lze klasické elektro - mechanické analogové měřidlo nahradit pomocí grafických displejů a získat tím volnou ruku při návrhu vlastního přístroje. Současně tak můžeme vytvořit kombinaci analogového a digitálního měřidla.
 
 
Snad nejlepší „náhradou“ analogových měřidel bude kulatý displej, který má minimální prostorové nároky v cílovém zařízení. Novinkou v tomto segmentu je displej uLCD220RD (round), který má kruhovou aktivní plochu (kruh 220 px, 1,38“). Přesto, že se jedná o rozměrově malý displej, bude „poháněn“ nejvýkonnějším procesorem od 4D Systems - Diablo 16, který znamená velkou univerzálnost v otázce použití, mnoho rozhraní a také GPIO pinů.
 
 
Nová verze známého SW balíčku pro vývoj grafických aplikací - 4D Workshop IDE od 4D Systems již podporuje tento nový displej i v prostředí Visi Genie, což umožňuje „drag & drop“ vývoj aplikace. V praxi je navíc kruh 220 px schopen zobrazit značné množství informací. Malou ukázku zobrazení modulu uLCD220RD ostatně přinášíme na přiložených fotografiích.
 

Bližší informace Vám poskytne katalogový list uLCD220RD a Diablo16. V případě zájmu o jakýkoliv produkt 4D Systems kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na adrese info@soselectronic.cz.
 


Základní vlastnosti a výhody:

 
  • kulatý TFT LCD modul s výkonným 16bitovým grafickým procesorem
  • 1,38“ / kruh s průměrem 220 px
  • 32 kB uživatelské RAM, 16 GPIO portů, 4x analog IN
  • konfigurovatelná rozhraní - PWM, I2C, SPI...
  • konektor pro uSD/SDHC karty, FAT16 systém souborů
  • vývojový software Workshop4 IDE zdarma
 


Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: